De-ale iernii
Evenimentele iernii in Constanta
04:45 26 03 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Meciurile care se joacă în weekend în Ligile a IV-a, a V-a şi a VI-a din Constanţa

ro

09 Apr, 2016 00:00 952 Marime text
Sâmbătă, la Liga a IV-a de fotbal a judeţului Constanţa se dispută etapa a 24-a, după programul: CS Eforie - Ştiinţa Poarta Albă (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), CS Portul Constanţa - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00), CSO Ovidiu - Farul Tuzla (11.00 / 13.00), Viitorul Fântânele - Unirea Topraisar (11.00 / 13.00), CS Agigea - CS Mihail Kogălniceanu (11.00 / 13.00), Victoria Cumpăna - Voinţa Valu lui Traian (12.00 / 14.00), Avântul Comana - Sparta Techirghiol (11.00 / 13.00), Dunărea Ostrov - Axiopolis Cernavodă (12.00 / 14.00) şi CFR Constanţa - Victoria Mihai Viteazu (11.00 / 13.00).
 
La Liga a V-a, duminică este programată etapa a 20-a a campionatului, meciurile fiind: CSS Medgidia - Perla Murfatlar (ora 14.00), Voinţa Săcele - Danubius Rasova (11.00), Viitorul Cobadin - Viitorul Pecineaga (ora 11.00), AS Atletic 2 Mai - Speranţa Nisipari (ora 11.00), Castelani Castelu - Gloria Albeşti (ora 11.00), Dacia Mircea Vodă - C.S. Năvodari (ora 14.00), Voinţa Siminoc - Litoral Corbu (ora 14.00) şi Recolta Nicolae Bălcescu - Gloria Seimeni (ora 14.00).
 
Tot duminică se dispută noi meciuri şi la Liga a VI-a. În Seria Nord, a fost programată runda a 14-a, după programul: Pescarul Ghindăreşti - Pescăruşul Gârliciu (ora 14.00), Viitorul Târguşor - Spicul Horia (ora 11.00), Dunărea Ciobanu - Dunaris Topalu (ora 11.00), Înfrăţirea Cogealac - Ulmetum Pantelimon (ora 14.00), Viitorul Cuza Vodă - Sportul Tortoman (ora 14.00), Steaua Speranţei Siliştea - Voinţa Cochirleni (ora 11.00).
 
În Seria Sud, se joacă etapa a 17-a AS Carvăn - Trophaeum Adamclisi (ora 11.00), Viitorul Cobadin II - AS Bărăganu (ora 14.00), Sport Prim Oltina - Marmura Deleni (ora 14.00), AS Ciocârlia - CS II Agigea (ora 11.00), Olimpia Constanţa - Fulgerul Chirnogeni (ora 11.00), AS Independenţa - Viitorul Mereni (ora 11.00), Luceafărul Amzacea - Inter Ion Corvin (ora 14.00).

Clasamente: 

Liga a IV-a: junior - 1. CFR Constanţa - 67p, 2. CS Portul Constanţa - 60p, 3. Unirea Topraisar - 54p, 4. Axiopolis Cernavodă - 48p, 5. Victoria Mihai Viteazul - 46p, 6. CS Mihail Kogălniceanu - 46p, 7. CS Agigea - 36p, 8. Dunărea Ostrov - 35p, 9. Viitorul Fântânele - 31p, 10. Sparta Techirghiol - 32p, 11. Avântul Comana - 31p, 12. Gloria Băneasa - 30p, 13. CSO Ovidiu - 17p, 14. Voinţa Valu lui Traian - 17p, 15. Ştiinţa Poarta Albă - 15p, 16. CS Eforie - 15p, 17. Victoria Cumpăna - 11p, 18. Farul Tuzla - 3p.
 
La seniori: 1. Axiopolis Cernavodă - 60p, 2. CS Agigea - 47p, 3. CS Eforie - 46p, 4. Victoria Mihai Viteazul - 44p, 5. Gloria Băneasa - 41p, 6. Dunărea Ostrov - 41p, 7 CSO Ovidiu - 39p, 8.Unirea Topraisar - 36p, 9. CS Portul Constanţa - 35p, 10. CFR Constanţa - 32p, 11. CS Mihail Kogălniceanu - 31p, 12. Avântul Comana - 30p, 13.Viitorul Fântânele - 28p, 14. Farul Tuzla - 25p, 15. Sparta Techirgiol - 19p, 16. Ştiinţa Poarta Albă - 17p, 17. Voinţa Valu lui Traian - 12p, 18. Victoria Cumpăna - 3p.
Liga a V-a: 1. CS Năvodari - 48p, 2. AS Atletic 2 Mai - 45p, 3. Gloria Albeşti - 41p, 4. Speranţa Nisipari - 41p, 5. Castelani Castelu - 36p, 6. Litoral Corbu - 31p, 7. Viitorul Pecineaga - 28p, 8. Voinţa Siminoc - 25p, 9. Perla Murfatlar - 24p, 10. Gloria Seimeni -23p, 11. Viitorul Cobadin - 23p, 12. Danubius Rasova - 20p, 13. Dacia Mircea Vodă - 18p, 14. Voinţa Săcele - 17p, 15. Recolta Nicolae Bălcescu - 17p, 16. CSS Medgidia - 2p.
 
Liga a VI-a, Seria Nord: 1. Viitorul Târguşor - 32p, 2. Dunărea Ciobanu - 27p, 3. Voinţa Cochirleni - 27p, 4. Sportul Tortoman - 25p, 5. Steaua Speranţei Siliştea - 22p, 6. Viitorul Cuza Vodă - 21p, 7. Pescăruşul Gârliciu - 17p, 8. Pescăruşul Ghindăreşti - 14p, 9. Dunaris Topalu - 13p, 10. Spicul Horia - 12p, 11. Înfrăţirea Cogealac - 10p, 12. Ulmetum Pantelimon - 6p.
 
Liga a VI-a, Seria Sud: 1. Sport Prim Oltina - 43p, 2. C.S. II Agigea - 35p, 3.Viitorul Mereni - 34p, 4. Inter Ion Corvin - 31p, 5. Luceafărul Amzacea - 24p, 6. AS Ciocârlia -22p, 7. Olimpia Constanţa - 22p, 8. Fulgerul Chirnogeni - 22p, 9. AS Carvăn - 21p, 10. AS Independenţa - 18p, 11. Marmura Deleni - 12p, 12. Viitorul Cobadin - 12p, 13. Trophaeum Adamclisi - 11p, 14. AS Bărăganu - 11p.

Ti-a placut articolul?

Comentarii