07:07 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

HC Dobrogea Sud a pierdut meciul cu Dinamo de la Constanța (galerie foto+video)

01 Oct, 2017 17:32 2558 Marime text
Echipa masculină de handbal HC Dobrogea Sud Constanța, câștigatoare a Supercupei României, a jucat astăzi pe teren propriu în campionat cu Dinamo București, campioană en-titre.

Partida le-a revenit oaspeților, cu scorul de 23-22 (14-10).

Condusă cu patru goluri la pauză, dar şi pe parcursul reprizei a doua (20-16), HC Dobrogea Sud a revenit pe final şi a reuşit să egaleze cu două minute înainte de final (22-22). Dinamo a preluat însă din nou conducerea (23-22), iar cu acest scor s-a şi încheiat partida. Gazdele au avut mingea în ultimele 15 secunde ale întâlnirii, dar nu au reuşit să marcheze şi să obţină astfel un egal.

Pentru HC Dobrogea Sud au marcat Crnoglavac - 6 goluri (2 de la 7 m), Vujovic - 5, Toma - 4 (1 de la 7 m), Cutura - 3, Buricea - 2, Nikolic  - 1 și Ignat - 1.

Sursa foto: ZIUA de Constanţa