De-ale iernii
Evenimentele iernii in Constanta
16:32 29 03 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Florin Iordănoaia - „Şi-au demonstrat măiestria şi superioritatea“ Campionii judeţeni la Kung-Fu s-au stabilit la Mangalia (galerie foto)

ro

29 Mar, 2016 00:00 608 Marime text

 
98 de sportivi, de la zece cluburi din judeţul Constanţa, au participat la prima ediţie a Campionatului Judeţean de Kung-Fu, întrecere desfăşurată, pe parcursul a opt ore, la Complexul Sportiv „Callatis“ din Mangalia
 

„Participarea peste aşteptări ne-a dovedit interesul pentru Kung-Fu, pentru pregătire şi perfecţionare, pentru afirmare, chiar şi la nivel judeţean. Campionatul a fost lung şi greu. Unii sportivi au participat la două sau trei probe, reuşind să îşi demonstreze măiestria şi superioritatea. Au fost multe meciuri foarte disputate, la care nimeni nu ştia cine va câştiga. Aceasta este o dovadă a creşterii nivelului de pregătire al sportivilor constănţeni. Practic, fiecare club participant are un nucleu de luptători foarte buni, care vor aduce multe medalii anul acesta“, a declarat Florin Iodănoaia (6 Duan Kung-Fu), preşedintele CS Marea Neagră Constanţa.   

 
La proba Tuishou individual, câştigătorii au fost următorii: la seniori (18-34 ani, +70 kg) - Bogdan Ionuţ Mitel (CS Marea Neagră Constanţa), seniori (18-34 ani, -70 kg) - Tanior Iusein (CSA Axiopolis Sport Cernavodă), juniori (16-17 ani, open) - Leonardo Savioli (Noua Generaţie Mangalia), cadeţi (14-15 ani, +70 kg) - Cristian Păduraru (Cernavodă), cadeţi (14-15 ani, -70 kg) - Tudor Bocai (Marea Neagră), minicadeţi (12-13 ani, +60 kg) - Paul Tuzlaru (Cernavodă), minicadeţi (12-13 ani, -55 kg) - Robert Gabriel Sandu (Marea Neagră), minicadeţi (12-13 ani, -45 kg) - Cosmin Alexandru (CSC Mihail Kogălniceanu), copii (10-11 ani, +50 kg) - Paul Charcovshi (Noua Generaţie), copii (10-11 ani, -50 kg) - Vlad Bocai (Marea Neagră), copii (10-11 ani, -45 kg) - Giovani Savioli (Noua Generaţie), copii (10-11 ani, -35 kg) - Matei Biţache (Shaolin Callatis Mangalia), copii (8-9 ani, +45 kg) - Marius Andrei Pelinaru (Noua Generaţie), copii (8-9 ani, -45 kg) - Dragoş Mihăilă (Cernavodă), copii (8-9 ani, -40 kg) - Dimitrieş Gheorghe (Mihail Kogălniceanu), copii (8-9 ani, -35 kg) - Andrei Mureşan (Mihail Kogălniceanu), copii (8-9 ani, -30 kg) - Sebastian Suditu (CSU Neptun Constanţa), copii (8-9 ani, -25 kg) - Marco Gabriel Apetre (Marea Neagră), copii (6-7 ani, +25 kg) - Armand Mihai Rădău (Martial Academy Năvodari), copii (6-7 ani, -25 kg) - Radu Fechet (Marea Neagră), copii (6-7 ani, -20 kg) - Alexandru Jiga (Mihail Kogălniceanu), copii (4-5 ani, -20 kg) - Mihai Diaconu (Mihail Kogălniceanu); feminin - copii (4-5 ani, -20 kg) - Larisa Nicoleta Ion (Noua Generaţie), copii (6-7 ani, +20 kg) - Denisa Gheondea (Mihail Kogălniceanu), copii (8-9 ani, +20 kg) - Maria Luitsa Badea (Mihail Kogălniceanu), copii (10-11 ani, open) - Eliza Encică (Cernavodă), copii (12-13 ani, +45 kg) - Roxana Cojocaru (Cernavodă), copii (12-13 ani, -45 kg) - Nicoleta Băcilă (Marea Neagră), cadeţi (14-15 ani, -45 kg) - Claudia Mihaela Dubei Marin (Shaolin Callatis), senioare (18-34 ani, open) - Elena Pavel (Mihail Kogălniceanu).

Medaliaţii cu aur de la proba Light-Fighting Sanda individual 

 La proba Light-Fighting Sanda individual, s-au impus: la masculin - seniori (18-34 ani, +70 kg) - Bogdan Ionuţ Mitel (Marea Neagră), seniori (18-34 ani, -70 kg) - Marius Sandu (Cernavodă), juniori (16-17 ani, open) - George-Marian Neacşu (Năvodari), cadeţi (14-15 ani, +70 kg) - Cristian Păduraru (Cernavodă), cadeţi (14-15 ani, +70 kg) - Bogdan Stoian (Cernavodă), cadeţi (14-15 ani, -70 kg) - Tudor Bocai (Marea Neagră), minicadeţi (12-13 ani, +55 kg) - Victor Purcărea (Năvodari), minicadeţi (12-13 ani, -55 kg) - Eduard Olteanu (Mihail Kogălniceanu), minicadeţi (12-13 ani, -45 kg) - Cosmin Alexandru (Mihail Kogălniceanu), copii (10-11 ani, +50 kg) - Paul Charcovschi (Noua Generaţie), copii (10-11 ani, -50 kg) - Vlad Bocai (Marea Neagră), copii (10-11 ani, -45 kg) - Giovani Savioli (Noua Generaţie), copii (10-11 ani, -35 kg) - Sergiu Gheondea (Mihail Kogălniceanu), copii (8-9 ani, +45 kg) - David-Gabriel Rădău (Năvodari), copii (8-9 ani, -45 kg) - Mircea Toader (Mihail Kogălniceanu), copii (8-9 ani, -40 kg) - Dimitrieş Gheorghe (Mihail Kogălniceanu), copii (8-9 ani, -35 kg) - Andrei Mureşan (Mihail Kogălniceanu), copii (8-9 ani, -30 kg) - Ioan Diaconu (Mihail Kogălniceanu), copii (8-9 ani, -25 kg) - Marco Gabriel Apetre (Marea Neagră), copii (6-7 ani, -30 kg) - Taifun Maulti (Taichido-Ryu Constanţa), copii (6-7 ani, -25 kg) - Eduard Negruţ (Mihail Kogălniceanu), copii (6-7 ani, -20 kg) - Alexandru Jiga (Mihail Kogălniceanu), copii (4-5 ani, -20 kg) - Fabian Bujanschi (Mihail Kogălniceanu); la feminin - copii (4-5 ani, -20 kg) - Elena Dumitrache (Cernavodă), copii (6-7 ani, +30 kg) - Denisa Gheondea (Mihail Kogălniceanu), copii (8-9 ani, -30 kg) - Maria Luitsa Badea (Mihail Kogălniceanu), copii (10-11 ani, open) - Maria Rusu (Mihail Kogălniceanu), copii (12-13 ani, +40 kg) - Cornelia Chiorpec (Mihail Kogălniceanu), copii (12-13 ani, -40 kg) - Cristina Prisecaru (Mihail Kogălniceanu), tineret (16-17 ani, open) - Elena Pavel (Mihail Kogălniceanu).

Ei sunt cei mai buni la Total-Contact Fighting individual

A treia probă de concurs, Total-Contact Fighting individual, a avut următorii medaliaţi cu aur: la masculin - seniori (18-34 ani, -70 kg) - Marius Sandu (Cernavodă), juniori (16-17 ani, -60 kg) - Andrei-Marian Neacşu (Năvodari), cadeţi (14-15 ani, +70 kg) - Denis Derviş (Taichido-Ryu), cadeţi (14-15 ani, -65 kg) - Ştefan Ilaşcu (Taichido-Ryu), cadeţi (14-15 ani, -55 kg) - Robert Mihăilă (Cernavodă), minicadeţi (12-13 ani, +55 kg) - Victor Purcărea (Năvodari), minicadeţi (12-13 ani, -55 kg) - Mario Tudora (Taichido-Ryu), minicadeţi (10-11 ani, -40 kg) - Edy Dracea (Taichido-Ryu), copii (10-11 ani, -35 kg) - Rareş Gurică (Cernavodă), copii (8-9 ani, -50 kg) - Flavius Ichim (Taichido-Ryu), copii (8-9 ani, -40 kg) - Dragoş Mihăilă (Cernavodă), copii (8-9 ani, -35 kg) - Niki Hriţuleac (Taichido-Ryu), copii (8-9 ani, -30 kg) - Darius Bălan (Taichido-Ryu), copii (8-9 ani, -25 kg) - Marco Gabriel Apetre (Marea Neagră), copii (6-7 ani, -30 kg) - Taifun Maulti (Taichido-Ryu), copii (6-7 ani, -25 kg) - Rareş Seceleanu (Taichido-Ryu); la feminin - tineret (16-17 ani, open) - Ionela Acsinte (Wushu Maxx Mangalia).
 
Sursa foto: Facebook

Ti-a placut articolul?

Comentarii