06:49 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul II a remizat cu Sportul Studenţesc la „Cupa Juventus“

12 Feb, 2015 00:00 1126 Marime text
După ce o învinsese cu 4-1 pe Gloria Popeşti Leordeni, FC Viitorul şi-a continuat, ieri, parcursul la „Cupa Juventus“. Elevii lui Cristian Cămui şi Vasile Mănăilă au întâlnit Sportul Studenţesc, partida încheindu-se la egalitate, scor 1-1 (0-0). Golul constănţenilor a fost înscris de Alexandru Cicâldău, în minutul 60, bucureştenii punctând în minutul 68. Pentru FC Viitorul II au evoluat: Dur-Bozoancă (70 Murariu) - Torişte (46 Rogoza), Băluţă (46 Hasnaş), Vasiu (70 Opriş), Otei (46 Şandru) - Preoteasa (46 Dumitrescu), Iacob (70 Trancă) - Tudoran (70 Ionescu), Cicâldău (70 Ţugui), Cruceru (70 Manole) - C. Ene (70 Măţan).

În celălalt meci din grupă, CS Ştefăneşti - Gloria Popeşti Leordeni - 2-3.

Clasamentul grupei: 1. FC Viitorul II - 4p (golaveraj: +3), 2. CS Ştefăneşti - 3p (0), 3. Gloria Popeşti Leordeni - 3p (-2), 4. Sportul Studenţesc - 1p (-1). Următorul meci al formaţiei FC Viitorul II la „Cupa Juventus“ va avea loc vineri, de la ora 13.30, contra formaţiei CS Ştefăneşti.