08:10 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul e lider În Liga Elitelor Under-17, FC Farul a pierdut după ce a avut 2-0 la pauză (galerie foto)

15 Mar, 2016 00:00 2140 Marime text

Echipa FC Farul care evoluează în Liga Elitelor Under-17 a pierdut cu 2-3 meciul jucat pe teren propriu cu Juventus Bucureşti, în etapa a 12-a a competiţiei, prima din 2016.

Jucătorii pregătiţi de Gabriel Şimu, care sunt mai mici ca vârstă decât restul competitorilor, au condus cu 2-0 la pauză, în urma golurilor lui Andrei Răduc şi Belgin Hasan, însă oaspeţii, cu care „marinarii“ se luptă pentru evitarea retrogradării, au întors meciul în repriza secundă. Juventus a înclinat balanţa în favoarea sa după ce arbitrul a eliminat doi jucători de la FC Farul (Răzvan Brătianu şi Alexandru Zimceac), la scorul de 2-1 în favoarea „marinarilor“. De asemenea, formaţia bucureşteană a înscris golul decisiv din penalty!

În aceeaşi rundă, liderul clasamentului, FC Viitorul, s-a impus cu 2-1 (Raul Vidrăsan 24, Alexandru Sabangeanu 79 / Sorin Anghel 38) în propriul fief în confruntarea cu echipa Concordia Chiajna, iar ACS Performer Constanţa a pierdut meciul de pe teren propriu cu Dinamo Bucureşti, scor 1-5.

Clasament: 1. FC Viitorul - 34p, 2. Dinamo - 30p, 3. Chiajna - 29p, 4. Performer - 18p, 5. Ceahlăul Piatra Neamţ - 18p, 6. Petrolul Ploieşti - 17p, 7. LPS Suceava - 16p, 8. Sport Team Bucureşti - 15p, 9. CSMS Iaşi - 11p, 10. FC Voluntari - 9p, 11. Juventus Bucureşti - 7p, 12. FC Farul - 3p.

Sursa foto: Academia Farul