Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
11:56 26 09 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Cupa Mării Negre la Ciclism a avut loc la Cumpăna (galerie foto)

ro

02 Sep, 2017 18:34 654 Marime text
Peste 145 de sportivi au luat startul la prima etapă a ediţiei a Cupei Mării Negre la ciclism pentru copii, ajunsă la ediţia a IV-a.

Concurentii au fost impartiti in patru categorii: 5-7 ani, 8-11 ani, 12-14 ani si 15-18 ani masculin si feminin, iar soseaua Constantei din Cumpăna s-a transformat preț de câteva ore în zonă de rulare pentru bicicliști.

Startul a fost dat chiar de către primarul ec. Mariana Gâju care a tinut sâ ii felicite pe toti concurenti si să le multumeasca pentru interesul si numarul mare de inscrieri .

La eveniment au participat si doamna Elena Frâncu, domnul viceprimar Neagu Florin, doamna Mariana Solomon, director Directia pentru Sport si Tineret Constanta, domnul Rauta Ion si domnul Victor Bănescu Clubul Bilal 2000 Constanța.

Participanții la Cupa Mării Negre au fost nevoiți să efectueze în funcție de vârstă două sau mai multe tururi ale traseului. Cu toții și-au dat silința și au încercat să câștige competiția, insă la final cu toții au fost premiați.

Părinții au fost și ei mulțumiți că se organizează astfel de activități pentru copii si au apreciat conditiile si organizarea de la Cumpăna.

Cea de-a doua etapă este programată la Medgidia, pe 23 septembrie, iar Cupa Mării Negre se va sfârşi odată cu cea de-a treia etapă, disputată pe 30 septembrie, la VIVO! Constanţa.

Iată-i pe câștigătorii „Cupei Mării Negre” etapa de la Cumpăna.

Categoria 5-7 ani feminin :

1. Patrascu Ioana Anamaria
2. Neagu Lavinia
3. Ciobanita Ioana

Categoria 5-7 ani masculin:

1. Voinea Ionut Denis
2. Leu Stefan Alexandru
3. Anghelina Raul Gabriel

Categoria 8-10 ani feminin :

1. Patrascu Amalia Cristina
2. Chitic Maria Lucia
3. Popa Andreia Cosmina

Categoria 8-10 ani masculin :

1. Iacob Rares
2. Branza Mihai
3. Butuc Matei Gabriel

Categoria 11-13 ani feminin:

1. Petrescu Sabina
2.Vintila Izabela
3. Filip Daria

Categoria 11-13 ani masculin:

1. Harsim Mihnea
2. Ion Matei
3. Silaghi Alexandru Sebastian

Categoria14-16 ani feminin :

1. Stancu Maria Ecaterina
2. Coteanu Maria
3. Petrescu Sabina

Categoria14-16 ani masculin:

1. Harsim Mihnea
2. Paris Alexandru Marius
3. Genet Aurelian Robert

Competitia a fost organizata de catre Primăria comunei Cumpăna, în colaborare cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Constanţa şi CS Bilal 2000 Constanţa.

#Felicitari tuturor !
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii

  • Ana-Maria 03 Sep, 2017 12:34 Felicitări copiilor din Cumpana ca au Îndrăznit sa Pedaleze!