06:33 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Axiopolis Cernavodă a avut 1-0, dar a cedat în faţa Viitorului Domneşti „Am pierdut pe mâna noastră“

14 Mar, 2017 00:00 3245 Marime text
Echipa de fotbal din seria secundă a Ligii a 3-a Axiopolis Cernavodă a pierdut cu 1-2 meciul de pe teren propriu cu Viitorul Domneşti, contând pentru etapa a 15-a a campionatului. Gazdele au condus cu 1-0 la pauză, în urma golului lui Alexandru Vieru, din minutul 22, dar, după pauză, formaţia ilfoveană a revenit şi a înscris de două ori (în minutele 71 şi 80), câştigând partida.

„Am pierdut pe mâna noastră. La primul gol al oaspeţilor, au greşit fundaşii noştri centrali, iar la golul doi, portarul nostru s-a poziţionat greşit. Am jucat bine 70 de minute, am făcut presing, întrucât ştiam că adversarii pasează foarte bine, dar două greşeli personale au dus la pierderea partidei. Am coborât un loc în clasament, însă încercăm să câştigăm meciul din etapa viitoare, de pe terenul echipei Petrolistul Boldeşti“, a declarat Gheorghe Stănculescu, preşedintele secţiei de fotbal a clubului Axiopolis.

Echipa din Cernavodă (antrenor, Ionel Melenco) a jucat cu: G. Celnicu - Rusu, Zaharia, Andreescu, L. Gheorghe - C. Beşleagă, R. Moldoveanu (80 Ad. Cristea), Vieru, Dogaru (77 Antip) - Zugravu (66 M. Hristu), Husein (55 Moise). Pe banca de rezerve au rămas Nanu - I. Gheorghe şi C. Hristu. Clasamentul este următorul: 1. Metaloglobus Bucureşti - 41p, 2. Unirea Slobozia - 27p, 3. CS Tunari - 26p, 4. FC Viitorul II - 24p, 5. SC Popeşti Leordeni - 23p, 6. Viitorul Domneşti - 22p, 7. Astra II - 22p, 8. Delta Dobrogea Tulcea - 21p, 9. Dinamo II - 20p, 10. CSM Olteniţa - 18p, 11. Axiopolis - 17p, 12. Înainte Modelu - 15p, 13. Petrolistul Boldeşti - 13p, 14. Arsenal Malu - 0p.

Sursa foto: Facebook