Ziua Dobrogei, 139 ani
14 noiembrie 1878 - 14 noiembrie 2017
00:48 22 10 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Lista consilierilor locali care fac parte din CA-urile unităţilor şcolare din Constanţa (document)

ro

03 Feb, 2016 00:00 2301 Marime text


Inspectoratul Şcolar Judeţean (ISJ) Constanţa a publicat, săptămâna trecută, pe site-ul instituţiei, Hotărârea nr. 331/18.12.2015 a Consiliului Local Municipal Constanţa, din 18 decembrie 2015, privind desemnarea reprezentanţilor Consiliului Local al municipiului Constanţa în consiliile de administraţie şi în comisiile pentru evaluarea şi asigurarea calităţii în unităţile de învăţământ preuniversitar din municipiul Constanţa.
 
„Având în vedere necesitatea completării componenţei consiliilor de administraţie ale unităţilor de învăţământ preuniversitar din municipiul Constanţa, precum şi adresa ISJ Constanţa înregistrată sub nr. 146569/19.10.2015, prin care s-a transmis numărul de membri din consiliile de administraţie din unităţile de învăţământ preuniversitar de stat; având în vedere prevederile Legii nr. 1/2011 a Educaţiei Naţionale, ale Ordonanţei de urgenţă nr. 75/2005 privind asigurarea calităţii în educaţie, precum şi ale Ordinului Ministrului Educaţiei Naţionale nr. 5115/2014 privind aprobarea Regulamentului de organizare şi funcţionare a unităţilor de învăţământ preuniversitar; în conformitate cu dispoziţiile art. 44, alin. 1 din Legea nr. 215/2001 privind administraţia publică locală, republicată, se supune dezbaterii în plenul Consiliului Local proiectul de hotărâre privind aprobarea organizării reţelei şcolare a unităţilor de învăţământ de stat şi particular preuniversitar din municipiul Constanţa pentru anul şcolar 2015-2016“, se arată în referatul proiectului.


 
Mai jos prezentăm lista consilierilor locali şi a unităţilor şcolare din ale căror consilii de administraţie fac parte:
 
Ali Denis - Grădiniţa nr. 51, Şcoala Gimnazială nr. 31, Liceul Tehnologic „Virgil Madgearu“, Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru“, Clubul sportiv şcolar nr. 1, Colegiul Tehnic de Marină „Alexandru Ioan Cuza“, Grădiniţa „Zudeyde Hanim“;
 
Gabriel Candidatu - Grădiniţa nr. 57, Grădiniţa nr. 8, Şcoala Gimnazială nr. 7 „Remus Opreanu“, Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru“, Şcoala gimnazială nr. 11 „Constantin Angelescu“, Liceul Teoretic „George Călinescu“, Liceul Internaţional de Informatică, Grădiniţa „Tom şi Jerry“;
 
Tudorel Chesoi - Grădiniţa „Perluţele mării“, Şcoala Gimnazială nr. 14, Şcoala Gimnazială nr. 37, Colegiul Tehnic „Tomis“, Liceul Tehnologic „C.A. Rosetti“, Liceul Teoretic „Lucian Blaga“, Liceul Teoretic „Educational Center”; 
 
Vasile Chirondojan - Grădiniţa nr. 44, Şcoala gimnazială nr. 44, Şcoala gimnazială nr. 33 „Anghel Saligny“, Şcoala gimnazială nr. 24 „Ion Jalea“, Colegiul Comercial „Carol I“, Liceul Tehnologic „Gheorghe Duca“, Liceul Teoretic „Lucian Blaga“, Şcoala Gimnazială „Spectrum“;
 
Paula Cioceanu - Grădiniţa „Căsuţa de turtă dulce“, Grădiniţa nr. 6, Şcoala gimnazială nr. 3 „Ciprian Porumbescu“, Şcoala gimnazială nr. 28 „Dan Barbilian“, Şcoala gimnazială nr. 16 „Marin Ionescu Dobrogianu“, Liceul Tehnologic „Virgil Madgearu“, Grădiniţa „Mini London“, Grădiniţa „Piticot“;
 
Valentin Ciorbea - Grădiniţa „Lumea poveştilor“, Şcoala gimnazială nr. 30 „Gheorghe Ţiţeica“, Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart“, Şcoala Gimnazială nr. 16 „Marin Ionescu Dobrogianu“, Şcoala Gimnazială nr. 38 „Dimitrie Cantemir“, Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân“, Liceul Teoretic „Ovidius“, Şcoala postliceală „Pro Scientia“;
 
Mărioara Cojoc - Grădiniţa „Gulliver“, Grădiniţa nr. 2, Grădiniţa nr. 42, Grădiniţa nr. 8, Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P. Hasdeu“, Şcoala Gimnazială nr. 30 „Gheorghe Ţiţeica“, Şcoala Gimnazială nr. 7 „Remus Opreanu“, Colegiul Naţional de Arte „Regina Maria“, Liceul Teoretic „Traian“, Grădiniţa „Little Kids“;
 
Dede Perodin - Grădiniţa nr. 2, Grădiniţa nr. 33, Şcoala Gimnazială nr. 33 „Anghel Saligny“, Şcoala Gimnazială nr. 37, Şcoala Gimnazială nr. 22 „I.C. Brătianu“, Şcoala Gimnazială nr. 10 „Mihail Koiciu“, Colegiul Comercial „Carol I“, Şcoala Primară „Noua generaţie“;
 
Mircea Dobre - Grădiniţa „Lumea copiilor“, Şcoala Gimnazială nr. 6 „Nicoale Titulescu“, Şcoala Gimnazială nr. 23 „Constantin Brâncoveanu“, Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza“, Colegiul Naţional „Mihai Eminescu“, Colegiul Tehnic Energetic, Şcoala Primară „Wilhelm Moldovan“;
 
Valeriu Iosif Ene - Grădiniţa „Roboţel“, Şcoala Gimnazială nr. 40 „Aurel Vlaicu“, Şcoala Gimnazială nr. 3 „Ciprian Porumbescu“, Şcoala Gimnazială nr. 17 „Ion Minulescu“, Colegiul Naţional „Mihai Eminescu“, Liceul Teoretic „Decebal“, Liceul Tehnologic „Gheorghe Duca“,  Şcoala Postliceală „Sfântul Theodor“;
 
Daniel Georgescu - Şcoala Gimnazială nr. 28 „Dan Barbilian“, Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul“, Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza“, Colegiul Naţional de Arte „Regina Maria“, Liceul Tehnologic de Electrotehnică şi Telecomunicaţii“, Palatul Copiilor, Grădiniţa „Căsuţa din pădure“;
 
Stelian Gima - Grădiniţa „Steluţele mării“, Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P. Hasdeu“, Şcoala Gimnazială nr. 24 „Ion Jalea“, Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul“, Şcoala Gimnazială nr. 10 „Mihail Koiciu“, Şcoala Gimnazială nr. 5 „Nicolae Iorga“, Liceul Tehnologic „Dimitrie Leonida“, Liceuil Teoretic „Ovidius“, Şcoala Postliceală „Fortuna“;
 
Ibraim Temur - Grădiniţa „Zubeyde Hanim“, Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P. Hasdeu“, Şcoala Gimnazială nr. 37, Liceul Teoretic „Dimitrie Leonida“, Liceul Tehnologic „Gheorghe Duca“, Liceul Tehnologic de Electrotehnică şi Telecomunicaţii, Liceul Teoretic „George Călinescu“, Liceul Tehnologic „Omnia“;
 
Ion Virgil Lixandru - Grădiniţa nr. 10, Grădiniţa nr. 53, Şcoala Gimnazială nr. 11 „Constantin Angelescu“, Şcoala Gimnazială nr. 17 „Ion Minulescu“, Liceul Tehnologic „Dimitrie Leonida“, Liceul Tehnologic „Dimitrie Leonida“, Liceul Tehnologic „Ioan N. Roman“, Şcoala Postliceală „I. Cantacuzino“;
 
Radu Bogdan Matei - Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart“, Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân“, „Colegiul Tehnic de Marină „Alexandru Ioan Cuza“, Colegiul Tehnic „Pontica“, Liceul Teoretic „Decebal“, Liceul Tehnologic „Concord“, Grădiniţa „Comenius“;
 
Carmen Onciu - Şcoala Gimnazială nr. 43 „Ferdinand“, Şcoala Gimnazială nr. 22 „I.C. Brătianu“, Colegiul Tehnic Energetic, Colegiul Tehnic „Vasile Pârvan“, Liceul Teoretic „George Emil Palade“, Liceul Teoretic „Traian“, Şcoala Postliceală „Hipocrate“;
 
George Daniel Papari - Grădiniţa „Amicii“, Grădiniţa „Lumea poveştilor“, Şcoala Gimnazială nr. 23 „Constantin Brâncoveanu“, Liceul Tehnologic „C.A. Rosetti“, Liceul Teoretic „Lucian Blaga“, Liceul Teoretic „Traian“, Grădiniţa „Ţara piticilor“, Grădiniţa „Kity biţy“;
 
Gabriel Valentin Pârvulescu - Grădiniţa „Azur“, Şcoala Gimnazială nr. 5 „Nicoale Iorga“, Colegiul Naţional „Mihai Eminescu“, Colegiul Naţional „Constantin Brătescu“, Colegiul Tehnic „Tomis“, Liceul Teoretic „Ovidius“, Grădiniţa „Hello Teddy“;
 
Iustin Fabian Roman - Grădiniţa „Mugurel“, Şcoala Gimnazială nr. 8, Colegiul Tehnic „Vasile Pârvan“, Liceul Tehnologic „Gheorghe Miron Costin“, Liceul Tehnologic „Ioan N. Roman“, Clubul Sportiv Şcolar nr. 1, Şcoala primară „Champions for life“, Grădiniţa „Gamex“;
 
Vasile Roşu - Grădiniţa nr. 45, Şcoala Gimnazială nr. 30 „Gheorghe Ţiţeica“, Şcoala Gimnazială nr. 24 „Ion Jalea“, Colegiul Naţional Pedagogic „Constantin Brătescu“, Liceul Tehnologic „Ioan N. Roman“, Şcoala Postliceală „Henri Coandă“, Grădiniţa „Green land“;
 
Raluca Andreea Trandafir - Grădiniţa „Dumbrava minunată“, Şcoala Gimnazială nr. 40 „Aurel Vlaicu“, Şcoala Gimnazială nr. 43 „Ferdinand“, Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru“, Colegiul Naţional de Arte „Regina Maria“, Colegiul Tehnic „Pontica“, Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân“, Şcoala Postliceală FEG;
 
Sorina Tuşa - Grădiniţa „Norocel“, Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza“, Colegiul Tehnic „Tomis“, Liceul Teoretic „George Emil Palade“, Seminarul Teologic Ortodox „Sfântul Cuvios Dionisie Exiguul“, Şcoala Primară „Colibri“;
 
George Gabriel Vişan - Grădiniţa „Amicii“, Şcoala Gimnazială nr. 38 „Dimitrie Cantemir“, Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul“,
Colegiul Comercial „Carol I“, Şcoala „Sfinţii Martiri Brâncoveni“, Şcoala postliceală „Gaudeamus“.
 
În secţiunea „Documente”, puteţi consulta Hotărârea nr. 331/18.12.2015 a CLM Constanţa din 18 decembrie 2015 privind desemnarea reprezentanţilor Consiliului Local al municipiului Constanţa în consiliile de administraţie ale unităţilor de învăţământ preuniversitar.

Ti-a placut articolul?

Comentarii