Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
04:01 27 07 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Rezultate finale în judeţul Constanţa. Iată care sunt noii primari din judeţ!

ro

06 Jun, 2016 08:32 22171 Marime text
Conform BEJ Constanţa, aceştia sunt noii primari din judeţul Constanţa.

Gheorghe Manta, primarul din Chirnogeni, a rămas în funcţie, fiind la mandatul cu numărul patru.
La Seimeni învingător a ieşit Mitică Şerban (independent).
La Cerchezu a câştigat Chelaru Stefan din partea PSD.

Iată care sunt învingătorii din celelalte localităţi ale judeţului Constanţa:

Constanța - Decebal Făgădău (PSD)
Mangalia - Cristian Radu (PNL)
Medgidia - Valentin Vrabie (independent)

Băneasa - Paul Coliș (PSD)
Cernavodă - Liviu Negoiţă (PNL)
Eforie - Robert Șerban (PNL)
Hârșova - Viorel Ionescu (ALDE)
Murfatlar - Valentin Saghiu (PSD)
Năvodari - Florin Chelaru (PSD)
Negru Vodă - Petre Urziceanu (PNL)
Ovidiu - George Scupra (PNL)
Techirghiol - Iulian Constantin Soceanu (PNL)

23 August - Mugur Viorel Mitrana (PNL)
Adamclisi - Dorina Cicilia Şerbănescu (PNL)
Agigea - Cristian Cîrjaliu (PSD)
Albești - Gheorghe Moldovan (PNL)
Aliman - George Nicola (PNL)
Amzacea - Constantin Radu (PSD)
Bărăganu - Titu Neague (PSD)
Castelu - Nicolae Anghel (PMP)
Cerchezu - Ştefan Chelaru (PSD)
Chirnogeni - Gheorghe Manta (PSD)
Ciobanu - Tudorel Gurgu (PSD)
Ciocârlia - Traian Dragomir (PSD)
Cobadin - Cornel Cocoş (PNL)
Cogealac - Gheorghe Alexa (PMP)
Comana - Ion Şchiopu (PSD)
Corbu - Marian Gălbinaşu (PNL)
Costinești - Traian Cristea (PNL)
Crucea - Gheorghe Frigioi (PSD)
Cumpăna - Mariana Gâju (PSD)
Cuza Vodă - Viorel Dulgheru (PNL)
Deleni – Dan Marin (PSD)
Dobromir - Iusein Visel (PSD)
Dumbrăveni - Stelian Clinciu (PSD)
Fântânele - Gheorghe Popescu (PNL)
Ghindărești – Vasile Simion (PNL)
Gîrliciu - Constantin Cimpoiaşu (PSD)
Grădina - Gabriela Iacobici (PSD)
Horia - Gigel Sava (PSD)
Independența - Marius Ştefan (PNL)
Ion Corvin - Marcela Rădulescu (PSD)
Istria - Ioan Herdean (PNL)
Limanu - Daniel Georgescu (PSD)
Lipnița - Florin Crăciun (PSD)
Lumina - Ioan Roman (PNL)
Mereni - Silviu Garea (PSD)
Mihai Viteazu - Gheorghe Grameni (PNL)
Mihail Kogălniceanu - Ancuța Daniela Belu (PNL)
Mircea Vodă - George Ionaşcu (PSD)
Nicolae Bălcescu - Bălan Viorel (PNL)
Oltina - Gheorghe Chirciu (PNL)
Ostrov - Nicolae Dragomir (PSD)
Pantelimon - Vasile Neicu (PSD)
Pecineaga – Niculae Stan (UNPR)
Peștera - Marius-Liviu Petre (independent)
Poarta Albă - Vasile Delicoti (PNL)
Rasova - Maria Mitu (PSD)
Săcele - Ion Oprea (PNL)
Saligny - Ion Beiu (PSD)
Saraiu - Dorinela Irimia (UNPR)
Seimeni - Mitică Şerban (independent)
Siliștea - Mihai Soare (PSD)
Târgușor - Viorel Petre (PNL)
Topalu - Valentin Stanciu (PNL)
Topraisar - Stelian Gheorghe (PSD)
Tortoman - Lucian Chitic (PSD)
Tuzla - Reșit Taner (PSD)
Valu lui Traian - Florin Mitroi (PNL)
Vulturu - Eugen Berbec (PSD)


Ştire în curs de actualizare.

Citește și UPDATE - Surse- Rezultatele provizorii ale alegerilor locale la primăriile din județul Constanța

Ti-a placut articolul?

Comentarii

  • vali 06 Jun, 2016 11:56 La cernavoda nu avem primar