04:46 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Aur pentru boxul năvodărean

24 Nov, 2011 15:17 630 Marime text

Ultimele competiţii la box au adus pentru sportivii din Năvodari numai rezultate foarte bune. Atât antrenorii, cât şi apropiaţii apreciază eforturile depuse de sportivii din Năvodari la toate competiţiile la care au participat. Astfel, la Concursul Naţional de Toamnă, competiţie care s-a desfăşurat în perioada 24 – 30 octombrie la Câmpu Lung şi inclusă în calendarul Federaţiei Române de Box cu caracter de selecţie pentru loturile naţionale, Ion Dudulică a câştigat medalia de aur, iar Mircea Barascu a ocupat locul secund. Cei doi au concurat la categoria de vârstă 15 – 16 ani. De asemenea, la aceeaşi competiţie, dar la categoria de vârstă 17 – 18 ani, care a avut loc în perioada 14 – 20 noiembrie la Râmnicu Vâlcea, sportivul Petrică Stoian a câştigat medalia de bronz.