18:21 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Victorie categorica

21 Aug, 2004 00:00 709 Marime text

"Cupa Presei - Ciuc" la fotbal: ZIUA - Antena 1 6-0

Echipa de fotbal a cotidianului nostru a inregistrat joi seara prima victorie din cadrul "Cupei Presei", trecand cu scorul de 6-0 de colegii de la Antena 1 Meciul a fost la discretia fotbalistilor nostri care au dominat autoritar, ratand insa peste zece ocazii clare de gol. Gheata a fost sparta de Vali Coman, care a inscris cu un sut plasat dupa un schimb de pase cu Mihai Rotaru si Nelu Stefan. Dupa prima repriza, scorul era doar 1-0, meritul pentru aceasta diferenta revenindu-i in exclusivitate portarului Coco, cel mai bun jucator al Antenei 1, care a aparat tot ceea ce se putea. Gheata s-a spart in a doua repriza, cand capitanul Rotaru si fratii George si Nelu Stefan au marcat alte cinci goluri. O mare parte din pasele concretizate cu gol au pornit de la Nicu Busurica, in timp ce Marian Tudor si Cristian Cealera au oprit orice atac advers. Nu trebuie uitat nici portarul Darius Martinescu care, desi a cam somat in acest meci, a conferit prin interventiile sale multa siguranta echipei noastre. Doru Iordache a fost indisponibil in aceasta partida din pricina unei accidentari mai vechi. Formatia noastra are la activ o victorie si o infrangere (5-6 cu Radio Mix) si a disputat ieri seara o noua partida in compania celor de la Universul Sanatatii. Tot joi seara, "favoritele" TV Neptun si Radio Mix au terminat la egalitate 3-3.