16:17 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Portul a invins Midia

13 Feb, 2003 00:00 627 Marime text

Meci amical pe terenul CFR

Din cauza terenului impracticabil de pe stadionul "Portul", amicalul dintre Portul Constanta (Divizia C) si Midia Navodari (Divizia B) a fost mutat pe terenul CFR, din cartierul Palas. Nici acest teren nu s-a prezentat in conditii mai bune, astfel ca am asistat la un meci in care jucatorii celor doua formatii s-au luptat mai mult sa-si mentina echilibrul. Dupa cele 90 de minute regulamentare de joc, scorul le-a fost favorabil portuarilor care au castigat cu 2-1 (1-0), golul navodarenilor fiind marcat de Pricopie (82). Antrenorul Midiei, Leonida Nedelcu, s-a tinut de cuvant si a trimis in teren o formula ultraofensiva, cu toate ca formatia navodareana a fost vaduvita de prezenta catorva jucatori de baza. Zamfirescu si Paraschiv, aflati in perioada de recuperare dupa accidentari, au fost menajati, iar Miu, lovit de o gripa rebela, nu a putut intra nici el vreun minut. Lor li s-a adaugat pe lista absentelor Borza, care, asa cum v-am mai informat, se afla in probe la Petrolul Ploiesti. In aceste conditii, 3-4-3-ul lui Nedelcu s-a structurat din: Vasiliu - Frimu, Croitoru, L. Stefan - Gherbezan, D. Petre, Ochia, Truta - Floricica, Roman, Curumi. Dupa pauza au mai intrat: Miron, Coconasu, Boras, Pricopie si Iorga. Returul acestei intalniri se va disputa sambata, de la ora 11.00, la Navodari.