Vicepremierul Liviu Dragnea solicită instituțiilor din Constanța să continue intervenția pe drumurile județene (galerie foto)
Vicepremierul Liviu Dragnea solicită instituțiilor din Constanța să continue intervenția pe drumurile județene
20 Jun, 2014 20:46
ZIUA de Constanta
1572
Marime text

.jpg)
.jpg)
„Ați acționat bine, unitar. Rugămintea mea este să aveți ca prioritate familiile care au avut casele inundate. Nu plecați de la ideea că oamenii se gospodăresc singuri, pentru că sunt și oameni în vârstă”, a declarat Liviu Dragnea. Vicepremierul a cerut instituțiilor din Constanța să continue intervențiile pe drumurile județene, iar directorului ABADL, George Papari, i-a solicitat două lucruri: să ia în serios relația contractuală dintre ABADL cu operatorii economici, care închiriază sectoare de plajă, și să intervină urgent pentru a readuce plajele inundate la starea normală.
În secțiunea Imagini de mai sus puteți vizualiza mai multe fotografii de la ședința de astăzi a comitetului județean pentru situații de urgență.
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii