Un liceu din Tulcea, executat silit în timpul bacalaureatului
Un liceu din Tulcea, executat silit în timpul bacalaureatului
28 Jun, 2014 21:01
ZIUA de Constanta
1709
Marime text



Municitorii sunt angajaţii unei firme de construcţii, care a obţinut în instanţă executarea silită a liceului, pentru datorii neachitate după reabilitarea clădirii. Potrivit Digi 24, firma aparţine unui fost profesor al şcolii.
Întreaga scenă a avut loc în timpul probei de competenţe lingvistice. Muncitorii au luat de la mobilier, aparatură, calculatoare, până la bănci, scaune, imprimante și xeroxuri, desfășurarea examinării devenind imposibilă.
Inspectoratul cu Ministerul Educaţiei afirmă că lucrarea trebuie plătită de Consiliul Local. Consiliul Local nu are însă fondurile necesare. Urmarea? Pentru că nu și-a recuperat datoriile, firma de construcţii vrea să ridice şi echipamentele din laboratoare, mai transmite Digi 24.
Sursă foto: murgocimacin.licee.edu.ro
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii