Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
01:51 27 07 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Rezultatele obţinute de sportivii din judeţul Constanţa la campionatul naţional de Kung-Fu

ro

01 Nov, 2015 11:36 662 Marime text
Sîmbătă, la Sala Casei de Cultură din Mangalia, s-a desfăşurat ediţia 2015 a Campionatului National de Kung-Fu, la probele de „Sanda” individual, „Total-Contact Fighting” individual, „Taolu Tradiţional”, „Luptă Tradiţională” şi „Taichi Tradiţional” la individual şi duo-sincron.
 La campionat au participat 54 de sportivi, din 8 cluburi sportive de la Federaţia Română de Arte Marţiale de Contact, preşedinte Shihan Dorel Bulearcă. Campionatul s-a desfăşurat pe durata a 7 ore. Chiar dacă a fost o participare redusă, cauzată de lipsa fondurilor, meciurile la probele de full-contact „Sanda” şi „Total-Contact Fighting” au fost foarte disputate, multe meciuri triminîndu-se înainte de limită, cu KO sau KD (knock-down).
Sportivii din judeţul Constanţa au dominat campionatul, chiar dacă au fost mai puţini ca număr, faţa de cei din alte judeţe. Din cele 34 de categorii de vîrstă au obţinut 19 locuri I. De remarcat faptul că unii dintre sportivi au participat la 6 probe, de la cele de „luptă imaginară”, pînă la cele de „full-contact”. Cele mai multe titluri de campion naţional le-a obţinut sportivul Tudor Bocai de la C.S. Marea Neagră Constanţa.
Rezultatele sportivilor constănţeni sunt următoarele:
1.„TAOLU TRADIŢIONAL” INDIVIDUAL CU MÂINILE GOALE MASCULIN
 
1.COPII - 14 ANI
1.BITACHE MATEI                                             CS WUSHU-MAXX MANGALIA
2.APETRE MARCO GABRIEL                            CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
3.STOICA MIHAI ALEXANDRU                           CS WUSHU-MAXX MANGALIA 
2.CADEŢI 14-15 ANI
1.SAVIOLI GIOVANI                                           CS NOUA GENERATIE MANGALIA
2.BOCAI VLAD                                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
3.CERCEL CATALIN                                          CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
                        3.JUNIORI 16-17 ANI
1.BOCAI TUDOR                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
2.SAVIOLI LEONARDO                                      CS NOUA GENERATIE MANGALIA
3.GHEMENT ALEXANDRU IOAN                        CS NOUA GENERATIE MANGALIA
FEMININ
                        1.SENIOARE 18-34 ANI
1.OCOLIŞAN MIHAELA LAURA                          CS NOUA GENERATIE MANGALIA       
2.DUBEI MARIN CLAUDIA MIHAELA                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
 
2.„TAOLU TRADIŢIONAL” DUO-SINCRON CU MÂINILE GOALE
MASCULIN
                        JUNIORI 16-17 ANI
1.ECHIPA MAREA NEAGRA-1:                          BOCAI TUDOR                                     
SAVIOLI LEONARDO
2.ECHIPA NOUA GENERATIE-1:                        SAVIOLI GIOVANI                                            
BOCAI VLAD
3.ECHIPA WUSHU-MAXX-1:                              BITACHE MATEI                                               
                                                                        CERCEL CATALIN
FEMININ
                        SENIOARE 18-34 ANI
1.ECHIPA NOUA GENERATIE-1:                        OCOLIŞAN MIHAELA LAURA
DUBEI MARIN CLAUDIA MIHAELA                    
 
                                    3.„LUPTĂ TRADIŢIONALĂ” DUO-FIGHT MASCULIN
JUNIORI 16-17 ANI
1.ECHIPA MAREA NEAGRA-1:                          BOCAI TUDOR                                     
SAVIOLI LEONARDO
2.ECHIPA NOUA GENERATIE-1:                        SAVIOLI GIOVANI                                            
BOCAI VLAD
3.ECHIPA WUSHU-MAXX-2:                              STOICA MIHAI ALEXANDRU                                         
                                                                        APETRE MARCO GABRIEL
4.„TAOLU TRADIŢIONAL” TAICHI INDIVIDUAL CU MÂINILE GOALE
MASCULIN
1.COPII - 14 ANI
1.SAFTA CRISTIAN CONSTANTIN                      CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
2.APETRE MARCO GABRIEL                            CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
3.BITACHE MATEI                                             CS WUSHU-MAXX MANGALIA
2.CADEŢI 14-15 ANI
1.SAVIOLI GIOVANI                                           CS NOUA GENERATIE MANGALIA
2.BOCAI VLAD                                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
3.CERCEL CATALIN                                          CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
                        3.JUNIORI 16-17 ANI
1.BOCAI TUDOR                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
2.SAVIOLI LEONARDO                                      CS NOUA GENERATIE MANGALIA
FEMININ
                        1.SENIOARE 18-34 ANI
1.OCOLIŞAN MIHAELA LAURA                          CS NOUA GENERATIE MANGALIA       
2.DUBEI MARIN CLAUDIA MIHAELA                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
 
5.PROBA DE LUPTĂ SPORTIVĂ „SANDA” INDIVIDUAL
FEMININ
2.SENIOARE 18-34 ANI OPEN
2.OCOLIŞAN MIHAELA LAURA                          CS NOUA GENERATIE MANGALIA
MASCULIN
1.COPII 6-7 ANI OPEN
2.FECHET RADU                                              CS WUSHU-MAXX MANGALIA
2.COPII 8-9 ANI -25 KG
1.APETRE MARCO GABRIEL                            CS NOUA GENERATIE MANGALIA
4.COPII 10-11 ANI OPEN KG
1.SAVIOLI GIOVANI                                           CS NOUA GENERATIE MANGALIA
2.CERCEL CATALIN                                          CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
5.COPII 12-13 ANI -50 KG
3.CHARCOVSCHI PAUL                                    CS NOUA GENERATIE MANGALIA
 
6.PROBA DE LUPTĂ SPORTIVĂ „TOTAL-CONTACT FIGHTING” INDIVIDUAL
FEMININ
1.COPII 6-7 ANI OPEN KG
2.BASARABEANU MARIA RUXANDRA              CS WUSHU-MAXX MANGALIA
2.COPII 12-13 ANI -30 KG
1.ENCICA ELIZA                                               CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
4.SENIOARE 18-34 ANI OPEN
2.OCOLIŞAN MIHAELA LAURA                          CS NOUA GENERATIE MANGALIA
MASCULIN
1.COPII 6-7 ANI OPEN
2.FECHET RADU                                              CS WUSHU-MAXX MANGALIA
2.COPII 8-9 ANI -25 KG
1.APETRE MARCO GABRIEL                            CS NOUA GENERATIE MANGALIA
3.COPII 8-9 ANI +25 KG
1.GURICĂ RAREŞ                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
4.COPII 10-11 ANI OPEN KG
1.CERCEL CATALIN                                          CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
5.COPII 12-13 ANI -40 KG
3.CHARCOVSCHI PAUL                                    CS NOUA GENERATIE MANGALIA
6.COPII 12-13 ANI -50 KG
1.MANGALAGIU DANIEL                                   CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.SAVIOLI GIOVANI                                           CS NOUA GENERATIE MANGALIA
7.JUNIORI 16-17 ANI OPEN KG
1.SANDU MARIUS                                            CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.IUSEIN ONUR                                     CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.PĂDURARU CRISTIAN                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii