Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
14:32 12 12 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Deputatul PNL Gheorghe Dragomir. Este ziua lui de naștere. Vezi câți ani face

ro

12 Jan, 2016 05:27 1227 Marime text
 
Gheorghe Dragomir își sărbătorește ziua de naștere. Azi împlinește 53 de ani.
 
Iată câteva date din CV-ul existent pe portalul Camara Deputaților.
 
Data şi locul naşterii: 12.01.1963, comuna Istria, jud. Constanţa
Studii şi specializări
1990: Facultatea de Ştiinţe Economice din cadrul Universităţii "Al.I.Cuza" Iaşi
noiembrie 2000: expert contabil
2005: master Administraţie şi Guvernare, Facultatea de Drept şi Ştiinţe Administrative, Universitatea Ovidius Constanţa
2011: consultant fiscal
Activitate profesională
1992 - 1995: director economic S.C. Complex Histria SRL
1995 - 1997: inspector specialitate Serviciul impozite şi taxe Persoane Juridice în cadrul DGFPCFS Constanţa
1997 - 30.03.1998: şef birou Serviciul impozite şi taxe
01.04.1998 - 06.04.1999: director adjunct impozite şi taxe DGFPCFS Constanţa
07.04.1999 - 22.05.2000: director general adjunct DGFP Constanţa
22.05.2000 - 01.03.2001: director general DGFP Constanţa
21.05.2001 - 31.07.2003: director Servicii interne DGFP Constanţa
dec.2004 - dec.2008: deputat în Circumscripţia electorală nr. 14 Constanţa
dec.2008- dec 2012: deputat in Colegiul nr.1, Circumscripţia electorală nr. 14 Constanţa
Funcţii, activităţi într-un partid politic
martie 1990: membru PNL
2002 - mai 2005: vicepreşedinte Organizaţia municipală PNL Constanţa
2002 - 2005: membru BPJ PNL Constanţa
iunie 2005: preşedinte BPJ Filiala PNL Constanţa
Funcţii, activităţi într-o organizaţie din administraţia publică centrală sau locală
1997 - 2003: funcţii de conducere în cadrul Direcţiei Generale a Finanţelor Publice, Constanţa
Funcţii, activităţi parlamentare anterioare
dec.2004 - dec 2008: deputat în Circumscripţia electorală nr. 14 Constanţa, Grupul parlamentar PNL din Camera Deputaţilor
dec.2008 - dec 2012: deputat in Colegiul nr.1, Circumscripţia electorală nr. 14 Constanţa. , Grupul parlamentar PNL din Camera Deputaţilor
Distincţii, decoraţii
Ordinul naţional Serviciul Credincios în grad de Cavaler conferit de Preşedintele României prin Decret 557/01.12.2000.
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii