10:13 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Victorie şi eşec pentru FC Viitorul în meciurile cu norvegienii de la Sarpsborg 08 FF

23 Feb, 2018 00:00 1343 Marime text
Complexul Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi“, de la Ovidiu, a găzduit două meciuri internaţionale de verificare între formaţiile Under-15 şi Under-16 ale Academiei Hagi şi ale clubului norvegian Sarpsborg 08 FF.

Ambele partide s-au disputat pe teren sintetic şi s-au încheiat cu acelaşi rezultat, 3-1. Norvegienii s-au impus la U-15, iar Academia Hagi a câştigat confruntarea U-16. În primul meci, pentru constănţeni a marcat Sasha Agiveli, nordicii punctând în minutele 3, 21 şi 68. Ionuţ Mihu şi Stere Banoti, antrenorii FC Viitorul U-15 au jucat cu: Dincă - Marin (36 Duţu), Martinovici (51 Marin), Ciolacu - Radaslavescu (56 Stancu), Neicu (36 Burcă), Tănasă, Toader (51 Ion) - Ion (36 Băceanu), Agiveli, Olaru (51 Neicu).

În meciul de la categoria de vârstă U-16, golurile formaţiei FC Viitorul au fost marcate de Alexi Pitu (26), Antonio Dumitrescu (27) şi Ştefan Bodişteanu (76), în timp ce unica reuşită a norvegienilor a venit în minutul 46. FC Viitorul U-16 (antrenori Constantin Fălină şi Nicolae Roşca) a folosit echipa: Stănciulescu (41 Trandafir) - Cristocea (41 Oroian), Sârbu, Lazăr, Grosu - Neagu (41 Voicu), Popescu, Grameni (41 Iorga) - Dumitrescu (41 Pârnău), Munteanu, Pitu (41 Bodişteanu).

Sursa foto: Facebook (Academia Hagi)