22:11 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Victorie în meciul cu FC Viitorul II Cătălin Carp, fostul jucător al Stelei, a ajuns la FC Viitorul (galerie foto)

17 Jun, 2016 00:00 2765 Marime text

După două zile cu antrenamente duble în cantonamentul de la Brașov, FC Viitorul și FC Viitorul II au susținut ieri un meci-școală, în familie. Partida s-a disputat pe stadionul Carpați și s-a încheiat cu victoria primei echipe, scor 3-1 (2-1).

Meciul a fost arbitrat de secundul Cristian Sava și a fost întrerupt în dese rânduri de managerul tehnic Gheorghe Hagi din considerente tactice. Pentru FC Viitorul au marcat Ianis Hagi (15), Florin Purece (25) și Antonio Cruceru (52), în timp ce pentru echipa secundă a clubului a punctat Doru Dumitrescu (27). Nu au jucat Florin Tănase, Pablo Brandan și Gabi Iancu, care s-au pregătit separat. De asemenea, Radu Boboc nu a putut evolua pentru FC Viitorul II din cauza unei contracturi musculare. La FC Viitorul a jucat și fostul jucător al Stelei, Cătălin Carp, care se va antrena cu formația constănțeană pe parcursul stagiului de pregătire de sub Tâmpa.

Cele două echipe au fost: FC Viitorul - Repriza I: Tordai (31 Buzbuchi) - Rădoi, Hodorogea, Boli, Ganea - Dani Lopez, Filip, Purece - I. Hagi, Rusu, Chițu; repriza a II-a - Buzbuchi (61 Rîmniceanu) - Benzar, Nedelcu, Carp, Perju - R. Marin, Iacob, Casap - Tudoran, Coman, Cruceru (68 Neniță); FC Viitorul II - Repriza I - Căbuz (31 Murariu) - Toriște, Căpușă, Ghiță, Rusu - Cicâldău, B. Vasile, Dumitrescu - Vînă, Cioablă, Cruceru (31 Neniță); repriza a II-a - Murariu (61 Gurău) - Kilyen, Băluță, Ghiță (61 Dumitrescu; 76 Căpușă), Neciu - M. Ene, Preoteasa, Drăguș - Ciobanu, Mățan, Manole.