12:41 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Victorie clară pentru CSU Neptun Constanţa în disputa cu CSU Târgovişte (galerie foto)

07 Apr, 2016 00:00 1462 Marime text

Echipa feminină de handbal CSU Neptun Constanţa a câştigat, ieri, disputa cu CSU Târgovişte de pe teren propriu, din etapa a 20-a a Diviziei A. Gazdele s-au impus cu scorul de 31-21 (13-8). Este a treia victorie acasă pentru constănţence din acest sezon şi a cincea în total.

Primul sfert de oră al meciului a fost echilibrat, plin de greşeli neforţate de ambele părţi, scorul în minutul 15 fiind 4-4. Handbalistele de la CSU Neptun au lovit de patru ori la rând bara. Gazdele şi-au revenit în a doua jumătate a reprizei şi au început să domine partida. Echipa de la malul mării a condus clar ostilităţile în a doua repriză, scorul la final fiind 31-21.

CSU Neptun Constanţa va juca în următoarea etapă în deplasare, cu HCF Piatra Neamţ, pe 9 aprilie, în timp ce formaţia CSU Târgovişte va primi vizita echipei CSM Bucureşti II.

Sursa foto: ZIUA de Constanţa