15:39 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Victorie categorică în faţa echipei Chindia Târgovişte Săgeata ratează primul loc din pricina unui singur gol (galerie foto)

25 Mar, 2013 00:00 1751 Marime text
Săgeata Năvodari a învins cu 4-1 (Sg. Bar 7, D. Zaharia 52, Pantelie 57, V. Apostol 82 - din penalty / Gavrilă 60) echipa Chindia Târgovişte, ieri, în ultimul meci al etapei a 18-a a Ligii a 2-a. Partida, programată iniţial sâmbătă, a fost amânată pentru ieri din pricina vântului puternic ce a împiedicat desfăşurarea meciului în ziua stabilită. La 0-0, în debutul meciului (minutul 2), oaspeţii au trimis balonul în bară, prin Honciu, iar din minutul 79 au jucat cu un om mai puţin, după ce portarul Perianu a fost eliminat la faza penalty-ului (fault în careu la Tigoianu).

Săgeata (antrenori, Constantin Gache, Mihai Guliu şi Gică Butoiu) a jucat cu: Gordin - I. Filip, Goşa, Sg. Bar, Aniţoiu - Diaby, Vezan (cpt.), V. Apostol (88 Bozeşan), Coconaşu - Pantelie (76 Tigoianu), D. Zaharia (88 V. Şicu). În urma acestui succes, Săgeata ocupă locul doi în clasament, la egalitate de puncte, 28, cu liderul FC Botoşani, de care o desparte un singur gol (24-13 faţă de 30-20).