Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
16:14 14 11 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Ulmetum Pantelimon - Pescarul Ghindăreşti, meci cu ghinion pentru oaspeţi. Cu ce scor au pierdut!

ro

24 Apr, 2018 00:00 885 Marime text
Meciurile etapei a 22-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa s-au încheiat cu rezultatele: Unirea Topraisar - Portul Constanţa 1-3 la seniori / 2-6 la juniori, CS Agigea - Viitorul Fântânele 0-3 / 3-3, Gloria Băneasa - CS Eforie 7-1 / 4-2, Voinţa Valu lui Traian - Sparta Techirghiol 2-8 / 5-1, Farul Tuzla - CS Mihail Kogălniceanu 1-3 / 0-4, CSO Ovidiu - CS Medgidia 0-6 / 4-11, Gloria Albeşti - Ştiinţa Poarta Albă 2-0 / 12-0 şi CS Năvodari - CS Lipniţa Carvăn 5-0 / 17-1.
 
La Liga a 5-a a fost programată tot etapa a 22-a, astfel: CS Murfatlar - Axiopolis Cernavodă II 3-1, Victoria Cumpăna - Carsium Hârşova 7-1, Viitorul Pecineaga - Litoral Corbu 2-2, Speranţa Nisipari - CS Poseidon Limanu 1-3, Voinţa Săcele - CS Peştera 1-1, Sport Prim Oltina - Avântul Comana 3-1, Olimpia Constanţa - Inter Ion Corvin 4-0 şi FC Mereni - Viitorul Târguşor 3-2.
 
Ultimul eşalon fotbalistic judeţean de seniori al judeţului, Liga a 6-a, şi-a derulat runda a 15-a. Partidele au fost: în Seria Nord - Pescăruşul Gârliciu - Speranţa Castelu II 3-0, Viitorul Cuza Vodă - Sportul Tortoman 3-6, Ulmetum Pantelimon - Pescarul Ghindăreşti 13-0, Dunărea Ciobanu - Înfrăţirea Cogealac 8-0, Steaua Speranţei Siliştea - Recolta Nicolae Bălcescu 5-3, Dacia Mircea Vodă - Gloria Seimeni 2-3; în Seria Sud - AS Bărăganu - Viitorul Cobadin 0-2, Flacăra Viişoara - Fulgerul Chirnogeni 1-3, Luceafărul Amzacea - Trophaeum Adamclisi 2-2, ITC - Danubius Rasova 0-3, AS Pelinu - AS Independenţa 3-2. Voinţa Cochirleni a avut rundă liberă.
 
Clasamente:

Liga a 4-a

- la seniori - 1. Medgidia - 57p, 2. Fântânele - 52p, 3. Năvodari - 49p, 4. Băneasa - 41p, 5. Techirghiol - 32p, 6. Agigea - 31p, 7. Albeşti - 31p, 8. Ovidiu - 29p, 9. Lipnița Carvăn - 28p, 10. Eforie - 28p, 11. Mihail Kogălniceanu - 28p, 12. Portul - 22p, 13. Poarta Albă - 19p, 14. Tuzla - 11p, 15. Topraisar - 7p, 16. Valu lui Traian - 1p;
- la juniori - 1. Valu lui Traian - 54p, 2. Năvodari - 53p, 3. Portul - 50p, 4. Albeşti - 46p, 5. Fântânele - 44p, 6. Medgidia - 39, 7. Mihail Kogălniceanu - 29p, 8. Eforie - 28p, 9. Techirghiol - 27p, 10. Băneasa - 26p, 11. Lipnița Carvăn - 18p, 12. Agigea -13p, 13. Poarta Albă - 13p, 14. Ovidiu - 8p, 15. Topraisar - 7p, 16. Tuzla - 7p.
 
Liga a 5-a:
1. Poseidon - 53p, 2. Peştera - 45p, 3. Cernavodă II - 42p, 4. Săcele - 37p, 5. Murfatlar - 29p, 6. Olimpia - 29p, 7. Pecineaga - 29p, 8. Corbu - 28p, 9. Nisipari - 26p, 10. Târguşor - 25p, 11. Mereni - 25p, 12. Cumpăna - 21p, 13. Comana - 21p, 14. Ion Corvin - 20p, 15. Oltina - 15p, 16. Hârşova - 14p.
 
Liga a 6-a:
- în Seria Nord - 1. Tortoman - 38p, 2. Nicolae Bălcescu - 28p, 3. Cuza Vodă - 27p, 4. Seimeni - 26p, 5. Mircea Vodă - 26p, 6. Ciobanu - 21p, 7. Ghindăreşti - 18p, 8. Siliştea - 16p, 9. Pantelimon - 16p, 10. Castelu II - 14p, 11. Gârliciu - 10p, 11. Cogealac - 10p.
- în Seria Sud - 1. Pelinu - 37p, 2. Chirnogeni - 33p, 3. Rasova - 31p, 4. Independența - 23p, 5. Cobadin - 18p, 6. Cochirleni - 17p, 7. Amzacea - 17p, 8. Adamclisi - 13p, 9. ITC - 13p, 10. Viişoara - 5p, 11. Bărăganu - 3p.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanţa

Ti-a placut articolul?

Comentarii