20:30 29 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Tenis de masă CS Farul Constanţa a cucerit medalia de argint la Naţionale (galerie foto)

16 May, 2018 00:00 2373 Marime text
CS Farul Constanţa a ocupat locul doi la Campionatul Naţional de tenis de masă pe echipe, întrecere desfăşurată la Buzău şi rezervată micilor sportivi şi sportive cu vârsta cuprinsă între 8 şi 10 ani. Din echipa care a devenit vicecampioană a României, la feminin, au făcut parte Alessia Băncianu, Denisa Dragomir şi Maria Niţă. Campioană a ieşit CSM Buzău, iar pe ultima treaptă a podiumului s-a clasat CSS Slatina.

O altă echipă de fete de la Constanţa, cea a LPS „Nicolae Rotaru“ (Adelina Caracostea, Sonia Băluţă, Sabina Muşat), a fost a 12-a, iar la băieţi CS Farul Constanţa s-a clasat pe poziţia a 16-a, în alcătuirea Alex Macovei, Răzvan Farcaş şi Benedict Munteanu.
Antrenorii sunt Dana Micu şi Viorel Filimon.

Sursa foto: Facebook (Tenis de Masă pentru Viitor - Constanţa)