15:39 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Tenis de masă Aur şi bronz pentru fetele de la CS Farul Constanţa la Campionatul Naţional

19 Mar, 2019 00:00 1936 Marime text
Un nou rezultat deosebit al tenisului de masă din Constanţa, care, prin prima echipă feminină a CS Farul Constanţa, a cucerit medalia de aur la Campionatul Naţional de juniori 1, care s-a disputat la Câmpulung, iar prin echipa a doua faristă a cucerit bronzul.

Din formaţia campioană au făcut parte Elena Zaharia, Camelia Mitrofan, Denisa Urîtu, Denisa Dragomir şi Adelina Caracostea. Pe treapta a treia a podiumului au urcat Claudia Caragea, Alexandra Chiriacova şi Alessia Băncianu, componentele CS Farul 2. În competiţia feminină au concurat şi două formaţii ale LPS „Nicolae Rotaru“, care s-au clasat astfel: LPS1 (Bianca Mei-Roşu, Lorena Dumitru, Ioana Băiaşu, Amalia Drăgulin) - locul şase, LPS2 (Andreea Grigore, Briana Răducanu, Maria Niţă) - locul 13.

În concursul băieţilor, CS Farul, în componenţa Emir Culpedin, Daniel Manu şi Alexandru Amzu, a fost a şaptea, iar LPS „Nicolae Rotaru“ (Mihai Caminschi, Rareş Constantinescu, Cosmin Văleanu) a ocupat poziţia a 11-a. Antrenori sunt Viorel Filimon, Elena Sebe, Anamaria Sebe şi Iulia Caragea, iar psiholog este Mioara Şincan.

La campionat au concurat 19 echipe feminine şi 20 masculine, iar la băieţi campioană a ieşit CSA Steaua Bucureşti 1.

Sursa foto: Facebook (Tenis de masă pentru Viitor - Constanţa)