20:56 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Simona Halep s-a oprit în sferturi în turneul de la Madrid

04 May, 2022 14:17 2335 Marime text
  • Ons Jabeur i-a barat jucătoarei din Constanța drumul spre semifinală.

Simona Halep a disputat astăzi meciul din sferturile de finală ale turneului de la Madrid.

Jucătoarea din Constanța, locul 21 mondial, a întâlnit-o pe a opta favorită a întrecerii, tunisianca Ons Jabeur (10 WTA).

Confruntarea s-a încheiat după o oră și opt minute, cu victoria lui Ons Jabeur, scor 6-3, 6-2, sportiva africană calificându-se astfel în semifinalele întrecerii.

În setul secund, a fost un moment în care Simona Halep, în urma unei reacții nervoase, a lovit de mai multe ori cu racheta de pământ, rupând-o.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Simona Halep)