18:48 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Seria jocurilor amicale din această vară, încheiată cu o nouă victorie de FC Viitorul. A învins o echipă din Bulgaria (galerie foto)

03 Jul, 2019 21:27 1499 Marime text
FC Viitorul a încheiat cu o nouă victorie seria jocurilor amicale din această vară, impunându-se cu 2-1 în fața celor de la Cernomore Varna. Oaspeții au deschis scorul în min. 46, prin Jorginho, cu un șut de la 12m, dar constănțenii au întors rezultatul de pe tabelă, după reușitele lui Iancu - 73 penalty și Ganea - min.79. Viitorul și-a creat alte numeroase ocazii clare de a marca, dar fără ca tabela d emarcaj să mai fie modificată, conform FC Viitorul.ro

Au marcat: Iancu 73 (penalty), Ganea 79 / Jorginho 46

S-au disputat două reprize de câte 60 de minute.

Au evoluat - FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi) - Repriza 1: Buzbuchi (41 Cojocaru) - Grosu (30 Bîrzu), Mladen, Kuipers, Filip (37 Bîrzu) - Ammari (51 Popescu), Achim, Tîrcoveanu (51 Tîrcoveanu) - Pitu - Calcan (51 Mihai), Keyta (51 Munteanu); Repriza 2: Cojocaru (80 Tordai) - Leca, Țîru (108 Bîrzu), Iacob (101 Popescu), De Nooijer - Houri, Artean, Vînă - Mățan (101 Mălăele) - Iancu (101 Mihai), Ganea (Munteanu).
Cernomore Varna (antrenor Ilian Iliev): Dichevski - Popov, Yuchev, Rodrigo, Chavtavias - Dichev, Yordanov, Neagu - Iliev, Kardoso, Jorginho. Au mai evoluat: Dulgerov - Panov, Enchev, Stonchev, Imano, Andrade, Panayotov, Minchev, Ndongala, Kiki, Isa, Vasilev, Kostadinov, Radev, Vucov.

Au arbitrat: Claudiu Marcu - Marian Carson și Iulian Barbu (București)

Rezultate înregistrate de FC Viitorul în partidele amicale din această vară:
- 19 iunie: Olympiacos Pireu - FC Viitorul 3-2 (Ganea și Iancu)
- 24 iunie: FC Viitorul - Colțea Brașov 8-0 (Keyta 3, Munteanu 2, Mățan, Iancu, Vînă
- 24 iunie: FC Viitorul - Chindia Târgoviște 3-1 (Artean, Ganea, Calcan)
- 27 iunie: FC Viitorul - FK Csikszereda Miercurea Ciuc 2-0 (Keyta, Tucaliuc).
- 28 iunie: FC Viitorul - FCSB 3-3 (Iancu 2, Munteanu)
- 3 iulie: FC Viitorul - Cernomore Varna 2-1 (Iancu, Ganea)
Primul meci oficial al Viitorului va avea loc sâmbătă, 6 iulie, de la ora 20.00, pe stadionul Ilie Oană din Ploiești, cu CFR Cluj, în Supercupa României.

Sursa foto: FC Viitorul