06:29 05 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

S-a stabilit programul semifinalelor Cupei României. Ce echipă va înfrunta FC Viitorul în această etapă a competiției

06 Mar, 2019 11:21 1425 Marime text
La Casa Fotbalului a avut loc, astăzi, tragerea la sorți a partidelor din cadrul semifinalelor Cupei României, ediția 2018-2019.

Potrivit fcviitorul.ro, sorții au decis ca în această fază a competiției, FC Viitorul să întâlnească formația Universitatea Craiova, primul meci urmând să se desfășoare în perioada 2-4 aprilie la Craiova, iar returul între 23-25 aprilie la stadionul Central al Academiei Gheorghe Hagi.

În cealaltă semifinală se vor întâlni CFR Cluj și Astra Giurgiu, primul meci pe terenul clujenilor.

Finala Cupei României va avea loc la 2 iunie.

FC Viitorul s-a calificat în semiifnale după ce a eliminat pe Concordia Chiajna cu 3-0 în 16-imile de finală, pe Politehnica Iași cu 7-5 după lovituri de departajare (2-2 după 90 și 120 minute de joc) în optimi și cu 3-2 pe FC Hermannstadt în sferturile de finală, toate aceste meciuri fiind câștigate pe terenul adversarelor.