Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
08:10 07 03 2021 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Phoenix CSU Simona Halep nu poate participa la turneul de la Constanţa al Ligii Naţionale

ro

09 Jan, 2021 14:30 2542 Marime text
 
  • În Sala Sporturilor din Constanţa se vor disputa doar două meciuri dintre cele patru stabilite iniţial.
 
Turneul găzduit, în acest weekend, de Constanţa în cadrul Ligii Naţionale de baschet feminin se derulează fără echipa locală, Phoenix CSU Simona Halep, care nu poate participa din cauza problemelor medicale cu care se confruntă câteva dintre jucătoarele de pe litoral.
 
În aceste condiţii, astăzi şi mâine, se vor disputa doar două meciuri dintre cele patru stabilite iniţial.   
 
Programul este următorul:
 
CS Universitatea Cluj Napoca - CSM Alexandria, sâmbătă, 9 ianuarie, ora 16.30
CSM Alexandria - FCC Baschet Arad, duminică, 10 ianuarie, ora 12.00.
  

Săptămâna ne-a adus o veste bună și una rea.
 
După aproape zece luni de așteptare, baschetul feminin revine în Sala Sporturilor din Constanța.
 
Clubul nostru a primit din partea Federației Române de Baschet dreptul de a organiza unul din turneele campionatului, în cadrul căruia se vor desfășura partide contând pentru etapele a X-a și a XI-a.
 
Vestea proastă este că, deși suntem organizatori, Phoenix CSU Simona Halep Constanța nu va putea să participe la acest turneu și să profite de avantajul terenului propriu din cauza problemelor medicale cu care se confruntă câteva dintre jucătoarele noastre.În aceste condiții, în cadrul turneului se vor desfășura doar două partide.
 
Celelalte două meciuri pe care clubul nostru ar fi trebuit să le dispute în acest weekend, contra lui FCC Baschet Arad și CS Universitatea Cluj Napoca, vor fi reprogramate la o dată ulterioară, pe care o va anunța Federația Româna de Baschet, și într-o altă locație, stabilită tot de către FR Baschet, este mesajul clubului constănţean.


Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Phoenix CSU Simona Halep)

Ti-a placut articolul?

Comentarii