Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
08:52 19 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Ovidiu „Trofeul Iosif Bukkosi“ 2023, ziua a doua. Rezultate

ro

27 Jun, 2023 12:26 1924 Marime text


Turneul este organizat de Asociația Județeană de Fotbal Constanța prin proiectul “Fotbalul, o punte spre comunitate”, proiect realizat cu sprijinul Consiliului Județean Constanța, în parteneriat cu Academia de Fotbal Gheorghe Hagi.

Ediția 2023 a „Trofeului Iosif Bukkosi“, întrecere de fotbal adresată categoriilor de vârstă 2011, 2012 și 2013, continua, pe terenurile din Complexul Academiei Hagi, de la Ovidiu.

Astîzi se desfășoară meciurile din ziua a doua.

Turneul este organizat de Asociația Județeană de Fotbal Constanța, prin proiectul „Fotbalul, o punte spre comunitate“ (realizat cu sprijinul Consiliului Județean Constanța), în parteneriat cu Academia de Fotbal „Gheorghe Hagi“.

La cele trei categorii de vârstă participă 24 de echipe, astfel: opt echipe la categoria 2011 (două grupe a câte patru echipe), opt echipe la categoria 2012 (două grupe a câte patru echipe) și opt echipe la categoria 2013 (două grupe a câte patru echipe). 

Program Categoria 2011 (Toate meciurile se dispută pe terenul T9-1)

Marți, 27 iunie 2023:
ora 9.00 New Stars București - Zimbru Chișinău 0-1 (Grupa A)
ora 10.00 Sepsi Sf. Gheorghe - Viitorul Ialomița 5-0 (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - CSC Ghiroda (Grupa B)
ora 12.00 Real Galați - MX Pro Academy (Grupa B)

Clasament final Grupa A: 1.Zimbru 7p, 2.New Stars 6p, 3.Sepsi 4p, 4.Viitorul Ialomița 0p.
Clasament final Grupa B: 1.Academia Hagi 9p, 2.Ghiroda 6p, 3.Real Galați 3p, 4.MX Pro 0p.
--------------------------------------------------
ora 16.00 - Locurile 5-8: Viitorul Ialomița (4A) - Real Galați (3B) 2-1
ora 17.00 - Locurile 5-8: Sepsi Sf. Gheorghe (3A) - MX Pro Academy (4B) 4-0
ora 18.00 - Semifinala: New Stars București (2A) - Academia Hagi (1B) 0- 5 (Eduard Cîmpianu 2, David Călin, Octavian Gherghișan, Cristian Murguleț)
ora 19.00 - Semifinala: Zimbru Chișinău (1A) - CSC Ghiroda (2B) 1-7

Miercuri, 28 iunie 2023:

ora 9.00 Locurile 7-8: Viitorul Ialomița - MX Pro Academy
ora 10.00 Locurile 5-6: Real Galați - Sepsi Sf. Gheorghe
ora 11.00 Locurile 1-2: Academia Hagi - CSC Ghiroda
ora 12.00 Locurile 3-4: New Stars București - Zimbru Chișinău
 
Program Categoria 2012 (Toate meciurile se dispută pe terenul T9-2)

Marți, 27 iunie 2023:
ora 9.00 Academia Hagi - New Stars București 1-2 (Grupa A) - a marcat: Raul Bancea
ora 10.00 Luceafărul Tr. Severin - Academia Gică Popescu 1-0 (Grupa A)
ora 11.00 U. Cluj - CSM Focșani (Grupa B)
ora 12.00 Sepsi Sf. Gheorghe - Victoria Delta Tulcea (Grupa B)

Clasament final Grupa A: 1.New Stars 9p, 2.Academia Hagi 6p, 3.Luceafărul Severin 3p, 4.Gică Popescu 0p.
Clasament final Grupa B: 1.CSM Focșani 7p, 2.Sepsi 5p, 3.U.Cluj 4p, 4.Victoria Tulcea 0p.
--------------------------------------------------
ora 16.00 - Locurile 5-8: Academia Gică Popescu (4A) - U. Cluj (3B) 1-7
ora 17.00 - Locurile 5-8: Luceafărul Tr. Severin (3A) - Victoria Delta Tulcea (4B) 4-5 d.pen.
ora 18.00 - Semifinala: New Stars București (1A) - Sepsi Sf. Gheorghe (2B) 4-0
ora 19.00 - Semifinala: Academia Hagi (2A) - CSM Focșani (1B) 3-0
 
Miercuri, 28 iunie 2023:

ora 9.00 Locurile 7-8: Academia Gică Popescu - Luceafărul Tr. Severin
ora 10.00 Locurile 5-6: U. Cluj - Victoria Delta Tulce
ora 11.00 Locurile 3-4: Sepsi Sf. Gheorghe - CSM Focșani 
ora 12.00 Locurile 1-2: New Stars București - Academia Hagi
 
Program Categoria 2013 (Toate meciurile se dispută pe terenul T10)

Marți, 27 iunie 2023:
ora 9.00 Luceafărul Tr. Severin - Medin Sport Slobozia 11-2 (Grupa A)
ora 10.00 Academia Hagi - New Stars București 2-5 (Grupa A) - a marcat: Costin Pilici 2
ora 11.00 Premier Iași - Junior Botoșani 12-1 (Grupa B)
ora 12.00 CSC Ghiroda - Academia Gică Popescu (Grupa B)

Clasament final Grupa A: 1.New Stars 9p, 2.Academia Hagi 6p, 3.Luceafărul Sev. 3p, 4.Medin 0p.
Clasament final Grupa B: 1.Premier 9p, 2.Ghiroda 6p, 3.Junior Botoșani 3p, 4.Gică Popescu 0p.
--------------------------------------------------
ora 16.00 - Locurile 5-8: Medin Sport Slobozia (4A) - Junior Botoșani (3B) 0-12
ora 17.00 - Locurile 5-8: Luceafărul Tr. Severin (3A) - Academia Gică Popescu (4B)  1-5
ora 18.00 - Semifinala: Academia Hagi (2A) - Premier Iași (1B) 2-3 (Matei Moroianu, David Prepeliță)
ora 19.00 - Semifinala: New Stars București (1A) - CSC Ghiroda (2B) 5-1

Miercuri, 28 iunie 2023:

ora 9.00 Locurile 7-8: Medin Sport Slobozia - Luceafărul Tr. Severin 
ora 10.00 Locurile 5-6: Junior Botoșani - Academia Gică Popescu
ora 11.00 Locurile 1-2: Premier Iași - New Stars București
ora 12.00 Locurile 3-4: Academia Hagi - CSC Ghiroda. 

Sursa foto: Academia Hagi

Citește și:


„Trofeul Iosif Bukkosi“ 2023
Academia Hagi, trei victorii, cu golaveraj 31-1, în primele trei meciuri (VIDEO)
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii