Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
09:04 19 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

„Trofeul Iosif Bukkosi“ 2023 Academia Hagi, trei victorii, cu golaveraj 31-1, în primele trei meciuri (VIDEO)

ro

26 Jun, 2023 13:38 2478 Marime text
 
Ediția 2023 a „Trofeului Iosif Bukkosi“, întrecere de fotbal adresată categoriilor de vârstă 2011, 2012 și 2013, a început astăzi și se va desfășura până pe 28 iunie, pe terenurile din Complexul Academiei Hagi, de la Ovidiu.

Turneul este organizat de Asociația Județeană de Fotbal Constanța, prin proiectul „Fotbalul, o punte spre comunitate“ (realizat cu sprijinul Consiliului Județean Constanța), în parteneriat cu Academia de Fotbal „Gheorghe Hagi“.
 
La cele trei categorii de vârstă participă 24 de echipe, astfel: opt echipe la categoria 2011 (două grupe a câte patru echipe), opt echipe la categoria 2012 (două grupe a câte patru echipe) și opt echipe la categoria 2013 (două grupe a câte patru echipe).
 
Program Categoria 2011 (Toate meciurile se dispută pe terenul T9-1)
 
Luni, 26 iunie 2023:
ora 9.00 New Stars București - Viitorul Ialomița 8-1 (Grupa A)
ora 10.00 Zimbru Chișinău - Sepsi Sf. Gheorghe 0-0 (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - MX Pro Academy 8-0 (Grupa B) - au marcat: David Călin 3, Mihnea Nica 2, Matteo Migit 2, Patrick Curumi
ora 12.00 CSC Ghiroda - Real Galați 8-3 (Grupa B)
--------------------------------------------------
ora 16.00 New Stars București - Sepsi Sf. Gheorghe 5-0 (Grupa A)
ora 17.00 Zimbru Chișinău - Viitorul Ialomița 4-0 (Grupa A)
ora 18.00 CSC Ghiroda - MX Pro Academy 5-0 (Grupa B)
ora 19.00 Academia Hagi - Real Galați 5-0 (Grupa B) - au marcat: Matteo Migit 3, David Călin și un autogol 

Marți, 27 iunie 2023:
ora 9.00 New Stars București - Zimbru Chișinău (Grupa A)
ora 10.00 Sepsi Sf. Gheorghe - Viitorul Ialomița (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - CSC Ghiroda (Grupa B)
ora 12.00 Real Galați - MX Pro Academy (Grupa B)
--------------------------------------------------
ora 16.00 4A - 3B (Locurile 5-8)
ora 17.00 3A - 4B (Locurile 5-8)
ora 18.00 2A - 1B (Semifinala)
ora 19.00 1A - 2B (Semifinala)
 
Program Categoria 2012 (Toate meciurile se dispută pe terenul T9-2)
 
Luni, 26 iunie 2023:
ora 9.00 Academia Hagi - Academia Gică Popescu 7-0 (Grupa A) - au marcat: Gabriel Popescu 3, Denis Cogali 2, Raul Bancea, Antonio Berruero
ora 10.00 New Stars București - Luceafărul Tr. Severin 7-1 (Grupa A)
ora 11.00 U. Cluj - Victoria Delta Tulcea 9-0 (Grupa B)
ora 12.00 CSM Focșani - Sepsi Sf. Gheorghe 1-1 (Grupa B)
--------------------------------------------------
ora 16.00 New Stars București - Academia Gică Popescu 14-0 (Grupa A)
ora 17.00 Academia Hagi - Luceafărul Tr. Severin 5-0 (Grupa A) - au marcat: Gabriel Popescu 2, Denis Cogali, Bogdan Manea, Răzvan Baltă 
ora 18.00 CSM Focșani - Victoria Delta Tulcea 2-0 (Grupa B)
ora 19.00 U. Cluj - Sepsi Sf. Gheorghe 2-2 (Grupa B)

Marți, 27 iunie 2023:
ora 9.00 Academia Hagi - New Stars București (Grupa A)
ora 10.00 Luceafărul Tr. Severin - Academia Gică Popescu (Grupa A)
ora 11.00 U. Cluj - CSM Focșani (Grupa B)
ora 12.00 Sepsi Sf. Gheorghe - Victoria Delta Tulcea (Grupa B)
--------------------------------------------------
ora 16.00 4A - 3B (Locurile 5-8)
ora 17.00 3A - 4B (Locurile 5-8)
ora 18.00 2A - 1B (Semifinala)
ora 19.00 1A - 2B (Semifinala)
 
Program Categoria 2013 (Toate meciurile se dispută pe terenul T10)
 
Luni, 26 iunie 2023:
ora 9.00 New Stars București - Luceafărul Tr. Severin 10-0 (Grupa A)
ora 10.00 Academia Hagi - Medin Sport Slobozia 16-1 (Grupa A) - au marcat Ylias Abdula 4, Matei Moroianu 3, Costin Pilici 2, Vlad Adam 2, George Fotu 2, Gabriel Stan 2, Matei Beiu
ora 11.00 Premier Iași - Academia Gică Popescu 8-0 (Grupa B)
ora 12.00 Junior Botoșani - CSC Ghiroda 2-5 (Grupa B)
--------------------------------------------------
ora 16.00 Academia Hagi - Luceafărul Tr. Severin 6-2 (Grupa A) - au marcat: George Fotu 2, Vlad Adam 2, Ylias Abdula, Gabriel Stan
ora 17.00 New Stars București - Medin Sport Slobozia 15-2 (Grupa A)
ora 18.00 Premier Iași - CSC Ghiroda 12-1 (Grupa B)
ora 19.00 Junior Botoșani - Academia Gică Popescu 5-1 (Grupa B)

Marți, 27 iunie 2023:
ora 9.00 Luceafărul Tr. Severin - Medin Sport Slobozia (Grupa A)
ora 10.00 Academia Hagi - New Stars București (Grupa A)
ora 11.00 Premier Iași - Junior Botoșani 12-1 (Grupa B)
ora 12.00 CSC Ghiroda - Academia Gică Popescu (Grupa B)
--------------------------------------------------
ora 16.00 4A - 3B (Locurile 5-8)
ora 17.00 3A - 4B (Locurile 5-8)
ora 18.00 2A - 1B (Semifinala)
ora 19.00 1A - 2B (Semifinala)
 
Sursa foto: Academia Hagi
 
Citește și:


Academia Hagi
Ediția 2023 a „Trofeului Iosif Bukkosi“, gata de start. Participă 24 de echipe, din România și Republica Moldova


Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Vezi toate STIRILE VIDEO!

Ti-a placut articolul?

Comentarii