Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
19:47 16 08 2022 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE. Primele rezultate Luni începe „Trofeul Iosif Bukkosi“, organizat de Academia Hagi. Participă peste 20 de echipe (VIDEO)

ro

27 Jun, 2022 00:00 2106 Marime text
 
Imaginea a fost preluată de pe site-ul oficial al Academiei Hagi.
 
  • La categoria 2010 s-a alcătuit o singură grupă, iar la secțiunile 2011 și 2012 formațiile au fost împărțite în câte două serii.
 
Confruntările „Trofeului Iosif Bukkosi“, adresate micilor fotbaliști de la categoriile de vârstă 2010, 2011 și 2012, se vor desfășura, în intervalul 27 - 29 iunie, pe terenurile din Complexul Academiei Hagi, de la Ovidiu, în organizarea academiei constănțene, fostul mare antrenor Iosif Bukkosi fiind cel care l-a dat fotbalului pe Gheorghe Hagi.    
 
La cele trei categorii de vârstă participă 22 de echipe, astfel: șase echipe la categoria 2010 (s-a alcătuit o grupă, se joacă fiecare cu fiecare), opt echipe la categoria 2011 (două grupe de câte 4 echipe) și opt echipe la categoria 2012 (două grupe a câte patru echipe).
 
Formațiiile participante:

Categoria 2010 (8+1 jucători, două reprize de câte 30 de minute)
O singură grupă: Academia Hagi, Interstar Sibiu, Oțelul Galați, Athletic Slatina, FC Nana Juniors, Farul Constanța
Categoria 2011 (8+1, două reprize de câte 30 de minute)
Grupa A: CSC Ghiroda, Sportul Chișinău, Atletico Arad, Luceafărul Drobeta
Grupa B: Academia Hagi, Kids Drobeta, Interstar Sibiu, Viitorul Ialomița
Categoria 2012 (6+1, două reprize de câte 30 de minute)
Grupa A: CSC Ghiroda, CSM Focșani, Viitorul Ialomița, Unirea Ruginoasa
Grupa B: Academia Hagi, Interstar Sibiu, Athletic Slatina, Luceafărul Drobeta
 
Programul categoriei 2010
 
Luni, 27 iunie:
ora 9.00 Academia Hagi - Farul Constanța 2-1 (Ianis Buzamurgă, David Andronachi / Peter Arsene)
ora 10.10 Interstar Sibiu - ACS Școala de Fotbal Oțelul Galați 3-1
ora 11.20 FC Nana Juniors - Athletic Slatina 2-5
--------------------------------------------------
​ora 16.00 Academia Hagi - ACS Școala de Fotbal Oțelul Galați 2-1 (Ianis Istrate, Albert Avram)
ora 17.10 Interstar Sibiu - FC Nana Juniors 4-0
ora 18.20 Athletic Slatina - Farul Constanța 5-3
 
Marți, 28 iunie:
 
ora 9.00 Academia Hagi - FC Nana Juniors 3-0 (David Andronachi 2, Adrian Pletea)
ora 10.10 Interstar Sibiu - Athletic Slatina 3-0
ora 11.20 Farul Constanța - ACS Școala de Fotbal Oțelul Galați 1-1 (Cristian Ghiță)
--------------------------------------------------
ora 16.00 Academia Hagi - Athletic Slatina
ora 17.10 Interstar Sibiu - Farul Constanța
ora 18.20 ACS Școala de Fotbal Oțelul Galați - FC Nana Juniors

Miercuri, 29 iunie:

ora 9.00 Academia Hagi - Interstar Sibiu
ora 10.10 Farul Constanța - FC Nana Juniors
ora 11.20 ACS Școala de Fotbal Oțelul Galați - Athletic Slatina

 
Programul categoriei 2011
 
Luni, 27 iunie:
 
ora 8.30 CSC Ghiroda - Luceafărul Drobeta 0-0 (Grupa A)
ora 9.35 Sportul Chișinău - Atletico Arad 4-3 (Grupa A)
ora 10.40 Academia Hagi - Viitorul Ialomița 9-0 (Grupa B) - au marcat: Cristian Murguleț 4, Octavian Gherghișan, David Rădoi, Mihnea Nica, Costin Liboși, Ionuț Călin
ora 11.45 Kids Drobeta - Interstar Sibiu 6-2 (Grupa B)
--------------------------------------------------
ora 16.00 CSC Ghiroda - Atletico Arad 2-1 (Grupa A)
ora 17.05 Sportul Chișinău - Luceafărul Drobeta 2-0 (Grupa A)
ora 18.10 Academia Hagi - Interstar Sibiu 2-1 (Grupa B) - au marcat: Mihnea Nica, Ianis Cioangă
ora 19.15 Kids Drobeta - Viitorul Ialomița 4-0 (Grupa B)
 
Marți, 28 iunie:
 
ora 8.30 Sportul Chișinău - CSC Ghiroda 0-3 (Grupa A)
ora 9.35 Atletico Arad - Luceafărul Drobeta 3-1 (Grupa A)
ora 10.40 Academia Hagi - Kids Drobeta 3-1 (Grupa B) - au marcat: Ianis Cioangă, Ianis Mela și un autogol
ora 11.45 Interstar Sibiu - Viitorul Ialomița 5-3 (Grupa B)
--------------------------------------------------
Clasament final Grupa A 2011: 1.CSC Ghiroda 7p, 2.Sportul Chișinău 6p, 3.Atletico Arad 3p, 4.Luceafărul Drobeta 1p.

Clasament final Grupa B 2011: 1.Academia Hagi 9p, 2.Kids Drobeta 6p, 3.Interstar Sibiu 3p, 4.Viitorul Ialomița 0p.

ora 16.00 - Locurile 5-8: Luceafărul Drobeta (4A) - Interstar Sibiu (3B)
ora 17.05 - Locurile 5-8 Atletico Arad (3A) - Viitorul Ialomița (4B)
ora 18.10 - Semifinale: Sportul Chișinău (2A) - Academia Hagi (1B)
ora 19.15 - Semifinale: CSC Ghiroda (1A) - Kids Drobeta (2B)

 
Miercuri, 29 iunie:
 
ora 8.30 Locurile 7-8
ora 9.35 Locurile 5-6
ora 10.40 Locurile 3-4
ora 11.45 Locurile 1-2
 
Programul categoriei 2012
 
Luni, 27 iunie:
 
ora 8.30 CSM Focșani - Unirea Ruginoasa 2-2 (Grupa A)
ora 9.45 CSC Ghiroda - Viitorul Ialomița 5-1 (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - Athletic Slatina 9-1 (Grupa B) - au marcat: Denis Cogali 3, Mario Zăpăcioiu 2, Răzvan Baltă, Raul Bancea, Gabriel Popescu, Bogdan Manea
ora 12.15 Interstar Sibiu - Luceafărul Drobeta 5-3 (Grupa B)
--------------------------------------------------
ora 16.00 CSM Focșani - Viitorul Ialomița 13-1 (Grupa A)
ora 17.05 CSC Ghiroda - Unirea Ruginoasa 5-2 (Grupa A)
ora 18.10 Academia Hagi - Luceafărul Drobeta 4-0 (Grupa B) - au marcat: Patrick Iliescu, Patrick Curumi, Raul Bancea  Bogdan Manea
ora 19.15 Interstar Sibiu - Athletic Slatina 8-1 (Grupa B)
 
Marți, 28 iunie:
 
ora 8.30 CSC Ghiroda - CSM Focșani 1-1 (Grupa A)
ora 9.35 Unirea Ruginoasa - Viitorul Ialomița 2-3 (Grupa A)
ora 10.40 Academia Hagi - Interstar Sibiu 4-3 (Grupa B) - au marcat: Rareș Giurgiu 2, Bogdan Manea și un autogol
ora 11.45 Athletic Slatina - Luceafărul Drobeta 2-4 (Grupa B)
--------------------------------------------------
Clasament final Grupa A 2012: 1.CSC Ghiroda 7p, 2.CSM Focșani 5p, 3.Viitorul Ialomița 3p, 4.Unirea Roginoasa 1p.

Clasament final Grupa B 2012: 1.Academia Hagi 9p, 2.Interstar Sibiu 6p, 3.Luceafărul Drobeta 3p, 4.Athletic Slatina 0p.

ora 16.00 - Locurile 5-8: Unirea Ruginoasa (4A) - Luceafărul Drobeta (3B)
ora 17.05 - Locurile 5-8 Viitorul Ialomița (3A) - Athletic Slatina (4B)
ora 18.10 - Semifinale: CSM Focșani (2A) - Academia Hagi (1B)
ora 19.15 - Semifinale: CSC Ghiroda (1A) - Interstar Sibiu (2B)

Miercuri, 29 iunie:
 
ora 8.30 Locurile 7-8
ora 9.45 Locurile 5-6
ora 11.00 Locurile 3-4
ora 12.15 Locurile 1-2.
 
PRECIZĂRI:
 
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
 
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
 
Citește și:
 
Partenerul său de antrenament a devenit apoi procuror-şef
Povestea şuturilor ca din tun ale legendei Farului Iosif Bükkösi

Urmareste-ne pe Google News

Ti-a placut articolul?

Comentarii