03:18 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Imagini de la eveniment FC Viitorul a pierdut la Ovidiu cu CFR Cluj, într-un meci cu trei goluri (galerie foto)

15 Apr, 2018 20:25 1967 Marime text
Stadionul central al Academiei Hagi, de la Ovidiu, găzduiește în această seară, de la ora 20.45, partida dintre FC Viitorul și CFR Cluj, contând pentru etapa a 5-a a turneului play-off din Liga 1.

În clasament, FC Viitorul, campioana României, se află pe locul 4, cu 29 de puncte, în vreme ce echipa din Cluj ocupă poziția a doua, cu 36 de puncte.

FC Viitorul (manager tehnic, Gică Hagi) va începe meciul în formula: Cojocaru - Mladen, Țîru, Hodorogea, De Nooijer - Cicâldău, T. Băluță, Cr. Ganea - A. Ciobanu, I. Hagi (cpt.), Drăguş.

Rezerve: Buzbuchi - V. Ghiță, Mățan, Casap, Voduț, Vână, Gavra.

Echipa de start a CFR Cluj (antrenor, Dan Petrescu) este următoarea: Arlauskis - Manea, Vinicius, Boli, Camora (cpt.) - Culio, Hoban, Bordeianu - Deac, Țucudean, Omrani.

Rezerve: Vâtcă - Dokovic, Al. Ioniță, A. Mureşan, L. Rus, Costache, Mailat.

Partida este arbitrată de Kovacs Istvan (Satu Mare), asistat de Valentin Avram (București) și Ciprian Danşa (Bihor); rezervă, Sorin Antonie (București); observatori, Viorel Ilinca (Argeș) și Augustus Constantin (Rm. Vâlcea).

UPDATE: 12

Arbitrul a pus capat meciului. FC Viitorul - CFR Cluj 1-2. Jucatorii Viitorului au protestat, considerand ca Istvan Kovacs a fluierar prea repede finalul.

UPDATE: 11

Ultima schimbare la CFR, in prelungiri, Mureşan in locul lui Țucudean.

UPDATE: 10

In minutul 87, Dan Petrescu face o noua schimbare, Costache in locul lui Omrani.

UPDATE: 10

FC Viitorul a redus din diferenta in minutul 85! A marcat Ianis Hagi, dupa ce portarul Arlauskis respinsese initial mingea trimisa din penalty de acelasi Ianis.

UPDATE: 9

Ultima schimbare la FC Viitorul, in minutul 81, Casap in locul lui De Nooijer.

UPDATE: 8

In minutul 71, se dace prima schimbare la CFR Cluj, Rus in locul lui Bordeianu.

UPDATE: 7

In minutul 69, Mihai Voduț de la FC Viitorul trage putin pe langa poarta.

UPDATE: 6

A început repriza secundă. Hagi a operat două schimbări la pauză. Au iesit Ciobanu si Drăguş, au intrat Gavra si Voduț.

UPDATE. 5

S-a încheiat prima repriză. CFR Cluj conduce cu 2-0.

UPDATE. 4

CFR Cluj majorează scorul în minutul 24. A făcut 2-0, din careu, Ciprian Deac.

UPDATE. 3

În minutul 11, CFR Cluj a deschis scorul, prin Omrani, care a fructificat din fața porții un contraatac rapid.

UPDATE: 2

În minutul 9, CFR Cluj are o ocazie de gol, Deac trăgând periculos din lovitură liberă.