04:26 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Penalty ratat și cartonaș roșu în FC Viitorul - CSU Craiova. Meciul de la Ovidiu, din play-off, s-a încheiat la egalitate

16 Mar, 2018 20:36 1710 Marime text
Campioana României, FC Viitorul, și CSU Craiova se întâlnesc în această seară, la Ovidiu, în etapa a doua din turneul play-off al Ligii 1.

Cele două formații de start sunt:

Viitorul (manager tehnic, Gică Hagi): Cojocaru - Mladen, Țîru, de Nooijer  - M. Lima, Cicâldău, Vînă, Cr. Ganea - I. Hagi - Chițu, Gavra.

Rezerve: Buzbuchi, V. Ghiță, Mățan, Ciobanu, Hodor, Drăguș, T. Băluță.

U Craiova (antrenor, Devis Mangia): Mitrovici - Popov, Kelici, Briceag - Martici, Zlatinski, Mateiu, Bancu - Burlacu, Băluță, Mitriță.

Rezerve: Calancea, Dimitrov, Andre Santos, Glavina, Gustavo, R. Popa, Screciu.

În clasament, FC Viitorul se află pe locul patru, cu 22 de puncte, iar CSU Craiova este a treia, cu 29 de puncte.

În etapa precedentă, FC Viitorul a pierdut în deplasare cu FCSB, scor 1-2, iar CSU Craiova a învins Astra Giurgiu în Bănie cu 1-0.

Celelalte două partide a etapei secundă din play-off se joacă duminică, după programul: de la ora 18.00 - Poli Iaşi - Astra Giurgiu; de la ora 20.45 - CFR Cluj - FCSB.

În acest moment, clasamentul arată astfel: 1. CFR Cluj - 33p, 2. FCSB - 31p, 3. CSU Craiova - 29p, 4. FC Viitorul - 22p, 5. Astra - 22p, 6. Poli Iaşi - 20p.

UPDATE: Arbitrul a fluierat finalul meciului. FC Viitorul - CSU Craiova 0-0!

UPDATE: Schimbările FC Viitorul au fost: Chițu - Mățan (53), Gavra - Drăguș (53), Lima - A. Ciobanu (65). De cealaltă parte, Devis Mangia a mutat astfel: Mateiu - A. Santos (55), Popov - Gustavo (69) și Burlacu - R. Popa (69).

UPDATE: În minutul 82, Ionuț Vână primește al doilea cartonaș galben și este eliminat. FC Viitorul joacă finalul de meci în inferioritate numerică.

UPDATE: În minutul  78, Țâru trimite cu capul pe lângă poartă, în urma unui corner.

UPDATE: În minutul 58, CSU Craiova a ratat un penalty, prin Zlatinski, care a tras în bară. Lovitura de pedeapsă a fost acordată în urma unui contact în careu între Țâru și Mitriță.

UPDATE: În minutul 45+1, Burlacu ratează o pasă care îl putea pune într-o situație foarte bună pe Băluță. Prima repriză se încheie, cele două echipe sunt la egalitate, 0-0.

UPDATE: În minutul 3, Ganea centrează pentru Chițu, dar portarul Craiovei respinge în corner.

UPDATE: Meciul a început.

Sursa foto: Facebook (Academi Hagi)