Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
23:51 01 04 2020 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

La Trofeul Liga Old-Boys Constanţa încep optimile de finală (galerie foto)

ro

05 Feb, 2020 00:00 1483 Marime text

Trofeul Liga Old Boys Constanţa, competiţie fotbalistică rezervată veteranilor, a ajuns în faza optimilor de finală, după ce meciurile din cele patru grupe s-au încheiat.


Primele patru meciuri din optimi se vor disputa duminică, 9 februarie, la Sala Sporturilor din Constanţa, după programul:


ora 18.00 - 18.45: VDT Construct - Săgeata Stejaru
ora 18.45 - 19.30: Baricada Constanţa - FC Amicii
ora 19.30 - 20.15: NGM Inter Năvodari - CS Eforie
ora 20.15 - 21.00: CS Medgidia - Inter Constanţa.


Înaintea acestor partide se vor disputa şi patru confruntări din etapa a patra a Trofeului Liga Ultra Old Boys Constanţa (la care evoluează jucători de peste 45 de ani):


ora 15.00 - 15.45: Socep Constanţa - FC Constanţa (Grupa A Ultra)
ora 15.45 - 16.30: VDT Construct - Star Farul (Grupa A Ultra)
ora 16.30 - 17.15: Săgeata Stejaru - CS Medgidia (Grupa B Ultra)
ora 17.15 - 18.00: Capitol 84 - Oportun Mangalia (Grupa B Ultra).


Celelalte patru optimi din Trofeul Liga Old Boys (CS Agigea - Oportun Mangalia, Atletic Club - FC Ziariştii, Macedonia Ovidiu - Perla Murfatlar şi Star Farul - Voinţa Valu lui Traian) se vor disputa săptămâna viitoare.

În Trofeul Liga Old Boys, ierarhiile finale în grupe au fost (calificându-se în optimi primele patru clasate):


Grupa A - 1. VDT Construct - 15p (goaveraj +18, 5 meciuri), 2. NGM Inter Năvodari - 9p (+16, 5 meciuri), 3. Inter Constanţa - 9p (+3, 5 meciuri), 4. FC Ziariştii - 9p (-4, 5 meciuri), 5. Obelisc Costineşti - 3p (-16, 5 meciuri), 6. Agromaşina Imex Hârşova - 0p (-17, 5 meciuri).


Grupa B: 1. Atletic Club - 15p (+10, 5 meciuri), 2. CS Medgidia - 10p (+11, 5 meciuri), 3. CS Eforie - 10p (+3, 5 meciuri), 4. Săgeata Stejaru - 6p (-2, 5 meciuri), 5. Asociaţia Macedonenilor din România - 3p (-10, 5 meciuri), 6. Olimpia Apă Canal - 0p (-12, 5 meciuri).


Grupa C: 1. Macedonia Ovidiu - 15p (+17, 5 meciuri), 2. CS Agigea - 9p (+2, 5 meciuri), 3. FC Amicii - 7p (+3, 5 meciuri), 4. Voinţa Valu lui Traian - 7p (0, 5 meciuri), 5. Liga Ofiţerilor - 6p (-5, 5 meciuri), 6. FC Lumina - 0p (-17, 5 meciuri).


Grupa D: 1. Star Farul – 15p (+25, 5 meciuri), 2. Baricada Constanţa – 12p (+8, 5 meciuri), 3. Oportun Mangalia – 9p (+1, 5 meciuri), 4. Perla Murfatlar – 6p (0, 5 meciuri), 5. Victoria Cumpăna – 3p (-14, 5 meciuri), 6. Voinţa Constanţa – 0p (-20, 5 meciuri).


Ultimele meciuri din grupe s-au încheiat cu rezultatele:


Voinţa Constanţa - Perla Murfatlar (Grupa D) 4-10. Au marcat: Ion Rusu, Mihai Hagi şi Ovidiu Goga 2 goluri, respectiv Daniel Florea, Claudiu Șoptelea, Marian Negulete, Marin Burcea, Ștefănel Olar, Gheorghe Micu şi Ionuţ Treznea 2 goluri şi Daniel Piron 2 goluri


Victoria Cumpăna - Star Farul (Grupa D) 4-8. Au marcat: Marin Toader 2 goluri şi Constantin Doicaru, respectiv Tase Halep 2 goluri, Ionuţ Florea 3 goluri, Vasile Șicu, Ion Barbu şi Dorel Zaharia.


Oportun Mangalia - Baricada Constanţa (Grupa D) 1-2. Au marcat: Dacian Filip, respectiv Petrică Deca şi Florin Botoşneanu.


FC Ziariştii - VDT Construct (Grupa A) 1-5. Au marcat: Tudor Argeşeanu, respectiv: Marius Jalbă 2 goluri, Gabriel Bulai, Abdula Sunay şi Vali Dumitrică.


Agromaşina Imex Hârşova - Obelisc Costineşti (Grupa A) 2-3. Au marcat: Ștefan Ștefan şi Ștefan Iordan, respectiv Valentin Dănilă, Nicolae Serafim şi Dumitru Covrig.


NGM Inter Năvodari - Inter Constanţa (Grupa A) 7-1. Au marcat: Cristian Ruci 2 goluri, Mihai Burlacu 2 goluri, Florin Sandu, Emilian Lazăr şi Mihăiţă Olteanu, respectiv: Alexandru Ighi.


Sursa foto: Facebook (Trofeul Liga Old-Boys)


Citeşte şi:

Constanţa Trofeele Liga Old-Boys şi Liga Ultra Old-Boys continuă. Liga Ofiţerilor - FC Lumina, meci cu 11 goluri (galerie foto)
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii