05:02 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Irina Begu, învinsă în sferturile de finală la BRD Bucharest Open

19 Jul, 2019 19:57 1747 Marime text
Jucătoarea de tenis Irina Begu (112 WTA) a fost eliminată, vineri, în sferturile de finală la BRD Bucharest Open după ce a fost învinsă de Laura Siegemund (Germania), scor 7-5, 6-2, relatează Agerpres.

Begu, care a avut nevoie de îngrijiri medicale la un deget în finalul primului set, a fost nevoită să se recunoască învinsă în faţa favoritei numărul 6 după o oră şi 57de minute.

În semifinale, Laura Siegemund va juca împotriva învingătoarei din partida Patricia Ţig (România) - Kristyna Pliskova (Cehia).

Pentru atingerea fazei sferturilor de finală, Irina Begu, câştigătoare în 2017 la BRD Bucharest Open, va primi 5.900 de dolari şi 60 de puncte WTA.

Begu îşi continuă traseul la turneul bucureştean în proba de dublu, acolo unde împreună cu Raluca Olaru va juca în semifinale cu perechea română Jaqueline Cristian şi Elena-Gabriela Ruse.