Gloria Băneasa a realizat scorul etapei contra ultimei clasate. Un eșalon mai jos, „lanterna“ Sport Prim Oltina a dat lovitura
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
16:50 14 08 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Gloria Băneasa a realizat scorul etapei contra ultimei clasate. Un eșalon mai jos, „lanterna“ Sport Prim Oltina a dat lovitura

ro

10 Apr, 2018 00:00 1552 Marime text
Șapte dintre cele opt meciuri ale etapei a 20-a a Ligii a 4-a de fotbal a județului Constanța s-au încheiat cu rezultatele: CS Mihail Kogălniceanu - Știința Poarta Albă 6-2 la seniori / 9-1 la juniori, Gloria Albești - CS Medgidia 0-2 / 4-2, Farul Tuzla - Portul Constanța 2-1 / 0-8, Unirea Topraisar - CS Lipnița Carvăn 2-1 / 5-1, CS Agigea - CS Eforie 3-1 / 3-1, CS Năvodari - Sparta Techirghiol 2-1 / 2-1 și Gloria Băneasa - Voința Valu lui Traian 11-0 / 1-5. Ultima dublă a rundei, CSO Ovidiu - Viitorul Fântânele, se va juca pe 11 aprilie.
 
S-a jucat etapa a 20-a și la Liga a 5-a, meciurile fiind: Viitorul Pecineaga - CS Peștera 0-1, Avântul Comana - Viitorul Târgușor 1-0, FC Mereni - Inter Ion Corvin 4-1, Sport Prim Oltina - Axiopolis Cernavodă II 4-1, Olimpia Constanța - Carsium Hârșova 4-1, CS Murfatlar - Litoral Corbu 2-1, Victoria Cumpăna - CS Poseidon Limanu 0-1 și Speranța Nisipari - Voința Săcele 0-2.
 
La Liga a 6-a a fost etapa a 13-a, înregistrându-se scorurile: în Seria Nord - Viitorul Cuza Vodă - Gloria Seimeni 6-2, Înfrățirea Cogealac - Recolta Nicolae Bălcescu 4-4; Ulmetum Pantelimon - Speranța Castelu II 6-1, Steaua Speranței Siliștea - Pescarul Ghindărești 1-3. Partidele Dunărea Ciobanu - Sportul Tortoman și Pescărușul Gârliciu - Dacia Mircea Vodă au fost amânate; în Seria Sud - AS Bărăganu - AS Pelinu 1-7, Flacăra Viișoara - AS Independența 0-4, Luceafărul Amzacea - Viitorul Cobadin 5-2, ITC- Trophaeum Adamclisi 3-0 și Voința Cochirleni - Danubius Rasova 1-3. Fulgerul Chirnogeni a avut rundă liberă.
 
Clasamente:
 
Liga a 4-a:
- la seniori - 1. Medgidia - 51p, 2. Fântânele - 46p, 3. Năvodari - 43p, 4. Băneasa - 38p, 5. Agigea - 31p, 6. Eforie - 28p, 7. Albești - 28p, 8. Techirghiol - 26p, 9. Ovidiu - 26p, 10. Lipnița Carvăn - 25p, 11. Mihail Kogălniceanu - 22p, 12. Portul - 16p, 13. Poarta Albă - 16p, 14. Tuzla - 11p, 15. Topraisar - 7p, 16. Valu lui Traian - 1p;
- la juniori - 1. Valu lui Traian - 48p, 2. Năvodari - 47p, 3. Portul - 44p, 4. Albești - 40p, 5. Fântânele - 37p, 6. Medgidia - 33p, 7. Eforie - 28p, 8. Techirghiol - 26p, 9. Mihail Kogălniceanu - 26p, 10. Băneasa - 22p, 11. Lipnița Carvăn - 15p, 12. Poarta Albă - 13p, 13. Agigea -12p, 14. Ovidiu - 8p, 15. Topraisar - 7p, 16. Tuzla - 7p,
 
Liga a 5-a: 
1. Poseidon - 47p, 2. Peștera - 41p, 3. Cernavodă II - 39p, 4. Săcele - 36p, 5. Pecineaga - 28p, 6. Corbu - 27p, 7. Olimpia - 26p, 8. Nisipari - 26p, 9. Târgușor - 22p, 10. Comana - 21p, 11. Murfatlar – 20p, 12. Ion Corvin - 20p, 13. Mereni - 19p, 14. Cumpăna - 15p, 15. Hârșova - 14p, 16. Oltina - 9p.
 
Liga a 6-a:
- în Seria Nord - 1. Tortoman - 32p, 2. Cuza Vodă - 27p, 3. Nicolae Bălcescu - 27p, 4. Mircea Vodă - 25p, 5. Seimeni - 20p, 6. Ciobanu - 18p, 7. Ghindărești - 15p, 8. Pantelimon - 13p, 9. Castelu II - 11p, 10. Siliștea - 10p, 11. Cogealac - 10p, 12. Gârliciu - 7p;
 
- în Seria Sud - 1. Pelinu - 34p, 2. Chirnogeni - 27p, 3. Rasova - 25p, 4. Independența - 20p, 5. Cochirleni - 17p, 6. Amzacea - 16p, 7. Cobadin - 14p, 8. Adamclisi - 12p, 9. ITC - 10p, 10. Viișoara - 4p, 11. Bărăganu - 3p.
 
Sursa foto: ZIUA de Constanța
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii