Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
05:36 17 12 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul județului Constanța Ce meciuri se joacă în weekend la Ligile a 4-a, a 5-a și a 6-a (program și clasamente complete)

ro

17 Nov, 2018 00:00 450 Marime text
Sâmbătă, 17 noiembrie, în etapa a 17-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa (ultima a turului) au fost programate partidele (de la ora 11.00 – juniorii, de la ora 13.00 – seniorii): CSC Mihail Kogălniceanu - Gloria Albeşti, CS Eforie - Voinţa Valu lui Traian, Viitorul Fântânele - CS Cumpăna, CS Lipniţa Carvăn - CSO Ovidiu, Ştiinţa ACALAB Poarta Albă - Farul Tuzla, Portul Constanţa - Axiopolis II Cernavodă, Sparta Techirghiol - CS Poseidon Limanu-2 Mai şi CS Agigea - FC Farul Constanţa. În devans, s-a disputat dubla CS Năvodari - Gloria Băneasa, 1-1 la seniori şi 3-0 la juniori.
 
La Liga a 5-a, duminică, 18 noiembrie, a fost programată runda a 15-a, meciurile fiind: Olimpia Constanţa - Recolta Nicolae Bălcescu (ora 14.00), CS Murfatlar – Danubius Rasova (ora 14.00), Sport Prim Oltina – Litoral Corbu (ora 12.00), Unirea Topraisar – Sportul Tortoman (ora 11.00), Viitorul Pecineaga – FC Mereni (ora 11.00), Voinţa Săcele – Viitorul Târguşor (ora 11.00), Inter Ion Corvin – Avântul Comana (ora 11.00), Speranţa Castelu – CS Peştera (ora 11.00) şi Carsium Hârşova – AS Pelinu (ora 14.00).
 
La Liga a 6-a, întrecerea s-a încheiat pe anul 2018 în Seria Nord, în vreme ce în Seria Sud se mai dispută două runde. În Seria Nord, duminică, 18 noiembrie, au fost programate însă două restanţe, ambele de la ora 11.00: Steaua Speranţei Siliştea – Flacăra Crucea şi Pescarul Ghindăreşti – Gloria Seimeni. Tot duminică, 18 noiembrie, se dispută runda a 12-a în Seria Sud: Old Boys Cobadin – Trophaeum Adamclisi (ora 11.00), AS Lumina – Fulgerul Chirnogeni (ora 14.00), AS Bărăganu – Viitorul Cobadin (ora 11.00), Flacăra Viişoara – Voinţa Cochirleni (ora 13.30), AS Independenţa – AS Viişoara (orta 11.00). CS Negru Vodă are rundă liberă.
 
Clasamente
 
Liga a 4-a (seniori) - 1. Năvodari - 39p (17 meciuri), 2. Poseidon - 35p (16 meciuri), 3. Albeşti - 34p (16 meciuri), 4. Lipniţa Carvăn - 31p (14 meciuri), 5. Fântânele - 31p (16 meciuri), 6. Cumpăna - 29p (16 meciuri), 7. Băneasa - 29p (17 meciuri), 8. Agigea - 26p (15 meciuri), 9. Techirghiol - 26p (16 meciuri), 10. FC Farul - 22p (16 meciuri), 11. Ovidiu - 22p (16 meciuri), 12. Cernavodă II - 17p (15 meciuri), 13. Eforie - 17p (16 meciuri), 14. Tuzla - 16p (16 meciuri), 15. Mihail Kogălniceanu - 14p (16 meciuri), 16. Portul - 14p (16 meciuri), 17. Poarta Albă - 9p (16 meciuri), 18. Valu lui Traian - 0p (16 meciuri).
 
Liga a 4-a (juniori): 1. Portul - 46p (16 meciuri), 2. Albeşti - 44p (16 meciuri), 3. FC Farul - 43p (16 meciuri), 4. Năvodari - 39p (17 meciuri), 5. Cernavodă II - 35p (15 meciuri), 6. Techirghiol - 33p (16 meciuri), 7. Poseidon - 31p (16 meciuri), 8. Mihail Kogălniceanu - 28p (16 meciuri), 9. Poarta Albă - 22p (16 meciuri), 10. Băneasa - 22p (17 meciuri), 11. Valu lui Traian - 19p (16 meciuri), 12. Ovidiu - 10p (16 meciuri), 13. Agigea - 10p (15 meciuri), 14. Lipniţa Carvăn - 9p (14 meciuri), 15. Fântânele - 9p (16 meciuri), 16. Eforie - 9p (15 meciuri), 17. Tuzla - 7p (16 meciuri), 18. Cumpăna - 0p (15 meciuri).
 
Liga a 5-a: 1. Peştera - 32p, 2. Corbu - 31p, 3. Castelu - 31p, 4. Pecineaga - 29p, 5. Oltina - 27p, 6. Pelinu - 22p, 7. Rasova - 21p, 8. Comana - 21p, 9. Ion Corvin - 20p, 10. Mereni - 20p, 11. Olimpia - 19p, 12. Tortoman - 19p, 13. Săcele - 17p, 14. Nicolae Bălcescu - 15p, 15. Murfatlar - 13p, 16. Hârşova - 10p, 17. Târguşor - 8p, 18. Topraisar - 6p.
 
Liga a 6-a: Seria Nord - 1. Mircea Vodă - 28p, 2. Crucea - 25p, 3. Cuza Vodă - 23p, 4. Mihai Viteazu - 19p, 5. Seimeni - 18p, 6. Ciobanu - 14p, 7. Siliştea - 14p, 8. Cogealac - 12p, 9. Ghindăreşti - 10p, 10. Gârliciu - 7p, 11. Pantelimon - 7p, 12. Emaus - 4p.
 
Liga a 6-a: Seria Sud - 1. ITC - 28p, 2. Viitorul Cobadin - 24p, 3. Negru Vodă - 21p, 4. AS Viişoara - 20p, 5. Independenţa - 17p, 6. Lumina - 16p, 7. Chirnogeni - 15p, 8. Cochirleni - 15p, 9. Old-Boys Cobadin - 11p, 10. Adamclisi - 9p, 11. Ostrov - 5p, 12. Flacăra Viişoara - 3p, 13. Bărăganu - 2p.
 
Sursa foto: Facebook (Echipament sportiv Constanţa)
  
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii