Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
01:12 13 11 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul județului Constanța Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a și a 6-a

ro

26 Oct, 2019 00:00 646 Marime text
Meciurile din etapa a 14-a a Ligii a 4-a de fotbal a județului Constanța se joacă sâmbătă, 26 octombrie, după programul: CS Eforie - Gloria Albeşti (ora 10.00 - juniorii, ora 12.00 - seniorii), CS Agigea - Voinţa Valu lui Traian (11.00 / 13.00), Gloria Băneasa - Farul Tuzla (11.00 / 13.00), Emaus Cernavodă - Stiinţa Acalab Poarta Albă (11.00 / 13.00), CS Cumpăna - Portul Constanţa (11.00 / 13.00), Sparta Techirghiol - Viitorul Pecineaga (11.00 / 13.00), Viitorul Fântânele - Axiopolis Cernavodă II (11.00 / 13.00), CSO Ovidiu - CS Lipnița Carvăn (11.00 / 13.00), CS Năvodari - CS Mihail Kogălniceanu (12.00 / 14.00).

Liga a 5-a a ajuns la etapa a zecea, care se dispută duminică, 27 octombrie, după programul: în Seria Nord - Dunărea Ciobanu - CS Sharks Lumina (11.00), Flacăra Crucea - Litoral Corbu (11.00), Steaua Speranţei Siliştea - Sportul Tortoman (11.00), Voința Săcele - Recolta Nicolae Bălcescu (12.00), AS Litoral Sport 2019 Corbu - Viitorul Târgușor (14.00), CS Murfatlar - Dacia Mircea Vodă (14.00), CS Peştera - Speranța Castelu (15.00). Partida Victoria Mihai Viteazu - Viitorul Hârșova nu se va disputa, gazdele urmând a câștiga la masa verde, cu 3-0, după ce formația oaspete s-a retras din campionat; în Seria Sud - Olimpia Constanța - Sport Prim Oltina (11.00), Fulgerul Chirnogeni - AS Viișoara (11.00), Viitorul Cobadin - Avântul Comana (11.00), Unirea Topraisar - Inter Ion Corvin (11.00), AS Pelinu 2016 - Danubius Rasova (11.00), AS Pelinu Gold 2019 - CS Poseidon Limanu II (14.00), AS Săgeata Stejaru 2019 Constanța - FC Mereni (14.30). Partida Kinder Constanța - CS Negru Vodă a fost amânată.   

În etapa a noua a Ligii a 6-a, programată duminică, 27 octombrie, partidele sunt: Dunărea Ostrov - Viitorul Cuza Vodă (11.00), Trophaeum Adamclisi - Viitorul Cobadin II (11.00), AS Bărăganu - Voința Cochirleni (11.00), Luceafărul Amzacea - Pescăruşul Gârliciu (14.00), Ulmetum Pantelimon - CS Medgidia II (14.00), AS Independenţa - Gloria Seimeni (14.00), Flacăra Viișoara - Pescarul Ghindăreşti (14.00).

Clasamente:
Liga a 4-a seniori: 1. Fântânele - 29p, 2. Albeşti - 29p, 3. Agigea - 29p, 4. Năvodari - 26p, 5. Cumpăna - 25p, 6. Portul - 23p, 7. Lipniţa Carvăn - 22p,  8. Techirghiol - 21p, 9. Tuzla - 21p, 10. Kogălniceanu - 20p, 11. Axiopolis II - 19p, 12. Eforie - 15p, 13. Băneasa - 14p, 14. Pecineaga - 12p, 15. Ovidiu - 11p, 16. Valu lui Traian - 10p, 17. Poarta Albă - 9p, 18. Emaus - 0p.
Liga a 4-a juniori: 1. Năvodari - 39p, 2. Portul - 34p, 3. Techirghiol - 31p,  4. Axiopolis II - 31p, 5. Valu lui Traian - 28p, 6. Poarta Albă - 25p, 7. Băneasa - 22p, 8. Kogălniceanu - 21p, 9. Tuzla - 19p, 10. Emaus - 16p, 11. Cumpăna - 15p, 12. Albeşti - 15p, 13. Eforie - 13p, 14. Agigea - 12p, 15. Pecineaga - 10p, 16. Fântânele - 10p, 17. Ovidiu - 1p, 18. Lipniţa Carvăn - 0p.
Liga a 5-a, Seria Nord: 1. Peştera - 24p, 2. Săcele - 19p, 3. Corbu - 19p, 4. Nicolae Bălcescu - 18p, 5. Castelu - 16p, 6. Mircea Vodă - 16p, 7. Murfatlar - 16p, 8. Crucea - 15p, 9. Siliştea - 13p, 10. Târguşor - 10p, 11. Ciobanu - 9p, 12. Lumina - 9p, 13. Tortoman - 7p, 14. Mihai Viteazu - 7p, 15. Hârşova - 4p, 16. Corbu 2019 - 3p.
Liga a 5-a, Seria Sud: 1. Cobadin - 19p, 2. Rasova - 19p, 3. Negru Vodă - 18p, 4. Comana - 18p, 5. Oltina - 16p, 6. Mereni - 16p, 7. Ion Corvin - 16p, 8. Viişoara - 15p, 9. Olimpia - 14p, 10. Pelinu Gold 2019 - 13p, 11. Săgeata Stejaru 2019 - 11p, 12. AS Kinder - 6p, 13. Poseidon Limanu II - 6p, 14. Topraisar - 6p, 15. Pelinu 2016 - 4p, 16. Chirnogeni - 3p.
Liga a 6-a: 1. Cuza Vodă - 21p, 2. Adamclisi - 19p, 3. Cobadin II - 15p, 4. Independenţa - 15p, 5. Amzacea - 13p, 6. Medgidia II - 12p, 7. Seimeni - 12p, 8. Ghindăreşti - 10p, 9. Pantelimon - 10p, 10. Cochirleni - 9p, 11. Viişoara - 8p, 12. Gârliciu - 6p, 13. Bărăganu - 6p, 14. Ostrov - 3p.

Sursa foto: Facebook (AJF Constanța)

Citește și:

Fotbalul judeţului Constanţa Două rezultate de 11-0 în etapa a cincea din seria Nord a Ligii a 5-a

UPDATE. Fotbalul județului Constanța Rezultatele din etapa a 13-a a Ligii a 4-a
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii