Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
05:12 18 11 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa Două rezultate de 11-0 în etapa a cincea din seria Nord a Ligii a 5-a

ro

22 Oct, 2019 00:00 780 Marime text

În etapa a noua a Ligii a 5-a de fotbal a judeţului Constanţa s-au înregistrat rezultatele: în Seria Nord - Victoria Mihai Viteazu - Voinţa Săcele 0-11, CS Sharks Lumina - AS Litoral Sport 2019 Corbu 8-1, Dacia Mircea Vodă - Steaua Speranţei Siliştea 3-1, Speranţa Castelu - CS Murfatlar 11-0, Viitorul Târguşor - Flacăra Crucea 1-3, Recolta Nicolae Bălcescu - Dunărea Ciobanu 4-0. Meciul Litoral Corbu - CS Peştera a fost amânat, iar Viitorul Hârşova - Sportul Tortoman nu s-a disputat, oaspeţii câştigând la masa verde, cu 3-0, după ce echipa gazdă s-a retras din campionat; în seria Sud - Avântul Comana - Fulgerul Chirnogeni 4-0, Unirea Topraisar - Viitorul Cobadin 3-6, FC Mereni - AS Pelinu 2016 7-1, CS Poseidon Limanu II - Kinder Constanţa 0-2, Inter Ion Corvin - Danubius Rasova 3-3, CS Negru Vodă - AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa 3-0, AS Viişoara - Olimpia Constanţa 3-0. Meciul Sport Prim Oltina - AS Pelinu Gold 2019 a fost amânat.
S-a disputat şi runda a opta a Ligii a 6-a, astfel: Pescarul Ghindăreşti - Dunărea Ostrov 3-0, Viitorul Cuza Vodă - Luceafărul Amzacea 5-2, Viitorul Cobadin II - Ulmetum Pantelimon 3-2, CS Medgidia II - AS Bărăganu 9-3, Voinţa Cochirleni - AS Independenţa 3-5, Pescăruşul Gârliciu - Trophaeum Adamclisi 2-3, Gloria Seimeni - Flacăra Viişoara 7-1.


Clasamente


Liga a 5-a, Seria Nord: 1. Peştera - 24p, 2. Săcele - 19p, 3. Corbu - 19p, 4. Nicolae Bălcescu - 18p, 5. Castelu - 16p, 6. Mircea Vodă - 16p, 7. Murfatlar - 16p, 8. Crucea - 15p, 9. Siliştea - 13p, 10. Târguşor - 10p, 11. Ciobanu - 9p, 12. Lumina - 9p, 13. Tortoman - 7p, 14. Mihai Viteazu - 7p, 15. Hârşova - 4p, 16. Corbu 2019 - 3p.
Liga a 5-a, Seria Sud: 1. Cobadin - 19p, 2. Rasova - 19p, 3. Negru Vodă - 18p, 4. Comana - 18p, 5. Oltina - 16p, 6. Mereni - 16p, 7. Ion Corvin - 16p, 8. Viişoara - 15p, 9. Olimpia - 14p, 10. Pelinu Gold 2019 - 13p, 11. Săgeata Stejaru 2019 - 11p, 12. AS Kinder - 6p, 13. Poseidon Limanu II - 6p, 14. Topraisar - 6p, 15. Pelinu 2016 - 4p, 16. Chirnogeni - 3p.


Liga a 6-a: 1. Cuza Vodă - 21p, 2. Adamclisi - 19p, 3. Cobadin II - 15p, 4. Independenţa - 15p, 5. Amzacea - 13p, 6. Medgidia II - 12p, 7. Seimeni - 12p, 8. Ghindăreşti - 10p, 9. Pantelimon - 10p, 10. Cochirleni - 9p, 11. Viişoara - 8p, 12. Gârliciu - 6p, 13. Bărăganu - 6p, 14. Ostrov - 3p.


Sursa foto: Facebook (AJF Constanța)


Citeşte şi:

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 13-a a Ligii a 4-a

Ti-a placut articolul?

Comentarii