Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
15:55 15 11 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa Care e programul în weekend la Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

ro

13 Apr, 2019 00:00 825 Marime text
Deschisă, vineri, de partidele Farul Tuzla - FC Farul Constanţa (1-2 la seniori, 0-16 la juniori), etapa a 24-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa continuă în acest weekend, după programul: sâmbătă, 13 aprilie - CS Poseidon 2 Mai Limanu - Gloria Băneasa (ora 13.00 - juniorii, ora 11.00 - seniorii), CSO Ovidiu - CS Cumpăna (11.00 / 13.00), Portul Constanţa - Gloria Albeşti (11.00 / 13.00), Ştiinţa Acalab Poarta Albă - CS Mihail Kogălniceanu (11.00 / 13.00), CS Lipniţa Carvăn - CS Agigea (11.00 / 13.00), Sparta Techirghiol - Viitorul Fântânele (12.30 / 14.30), CS Năvodari - CS Eforie (14.00 / 16.00); duminică, 14 aprilie - Axiopolis Cernavodă II - Voinţa Valu lui Traian (11.00 / 13.00).

În disputa de seniori Farul Tuzla - FC Farul Constanța, scorul la pauză a fost 1-1. Gazdele au condus după un gol marcat în minutul 4, apoi oaspeții au întors soarta partidei grație reușitelor lui Dumitrașcu (20) și Lazăr (60).

Ion Constantinescu și Georges Mihai, antrenorii FC Farul Constanța, au jucat cu: Dumitrache - Zamfir, Robu, Ștefancu, Curte, Carabaș (20 Boicu; 80 Bleau), Petrache, Apostolache, Dumitrașcu, Zaharia (80 Sapioneac), Lazăr (78 Sever).  
 
La Liga a 5-a, duminică, 14 aprilie, se joacă etapa a 22-a, astfel: CS Peştera - AS Pelinu (11.00), Viitorul Târguşor - Sportul Tortoman (11.00), FC Mereni - Danubius Rasova (11.00), Carsium Hârşova - Unirea Topraisar (11.00), Voinţa Săcele - Recolta Nicolae Bălcescu (14.00), Speranţa Castelu - CS Murfatlar (14.00), Avântul Comana - Litoral Corbu (14.00), Inter Ion Corvin - Olimpia Constanţa (14.30), Viitorul Pecineaga - Sport Prim Oltina (14.30).
 
În Seria Nord din Liga a 6-a, duminică, 14 aprilie, este programată runda a 14-a: Victoria Mihai Viteazu - Ulmetum Pantelimon (11.00), Viitorul Cuza Vodă - Pescăruşul Gârliciu (11.00), Gloria Seimeni - Pescarul Ghindăreşti (11.00), Înfrăţirea Cogealac - Dacia Mircea Vodă (14.00), Flacăra Crucea - Steaua Speranţei Siliştea (14.00), Dunărea Ciobanu - Emaus Cernavodă (14.30). În Seria Sud, se va disputa etapa a 17-a: Trophaeum Adamclisi - Voinţa Cochirleni (11.00), CS Negru Vodă - Viitorul Cobadin (11.00), Old Boys Cobadin - Fulgerul Chirnogeni (11.00), ITC - AS Lumina (11.00), AS Independenţa - AS Bărăganu (11.00), Dunărea Ostrov - AS Viişoara (11.00). Flacăra Viişoara are rundă liberă.
 
Clasamente:
 
Liga a 4-a seniori: 1. CS Poseidon Limanu 2 Mai - 54p, 2. CS Năvodari - 50p, 3. Gloria Albeşti - 48p, 4. Viitorul Fântânele - 47p, 5. CS Lipniţa Carvăn - 44p, 6. Sparta Techirghiol - 43p, 7. CS Agigea - 42p, 8. Gloria Băneasa - 42p, 9. CS Cumpăna - 41p, 10. FC Farul Constanţa - 37p, 11. CSO Ovidiu - 28p, 12. Axiopolis Cernavodă II - 27p, 13. CS Eforie - 24p, 14. Farul Tuzla - 21p, 15. Portul Constanţa - 18p, 16. CS Mihail Kogălniceanu - 15p, 17. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 15p, 18. Voinţa Valu lui Traian - 0p.
 
Liga a 4-a juniori: 1. Gloria Albeşti - 62p, 2. Portul Constanţa - 62p, 3. Axiopolis Cernavodă II - 59p, 4. CS Năvodari - 57p, 5. FC Farul Constanţa - 56p, 6. CS Poseidon Limanu 2 Mai - 43p, 7. Sparta Techirghiol - 43p, 8. CS Mihail Kogălniceanu - 38p, 9. Voinţa Valu lui Traian - 32p, 10. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 32p, 11. Gloria Băneasa - 29p, 12. CS Lipniţa Carvăn - 20p, 13. Viitorul Fântânele - 17p, 14. CS Agigea - 17p, 15. CSO Ovidiu - 14p, 16. CS Eforie - 13p, 17. Farul Tuzla - 7p, 18. CS Cumpăna - 3p.
 
Liga a 5-a: 1. Pecineaga - 46p, 2. Corbu - 44p, 3. Peştera - 42p, 4. Oltina - 40p, 5. Castelu - 40p, 6. Rasova - 37p, 7. Olimpia - 35p, 8. Pelinu - 32p, 9. Comana - 29p, 10. Tortoman - 29p, 11. Ion Corvin - 27p, 12. Săcele - 25p, 13. Mereni - 24p, 14. Nicolae Bălcescu - 23p, 15. Murfatlar - 19p, 16. Târguşor - 18p, 17. Hârşova - 17p, 18. Topraisar - 10p.
 
Liga a 6-a, seria Nord: 1. Crucea - 32p, 2. Mircea Vodă - 31p, 3. Cuza Vodă - 30p, 4. Mihai Viteazu - 25p, 5. Ciobanu - 20p, 6. Seimeni - 18p, 7. Siliştea - 17p, 8. Ghindăreşti - 13p, 9. Pantelimon - 13p, 10. Cogealac - 12p, 11. Gârliciu - 10p, 12. Emaus - 4p.
 
Liga a 6-a, seria Sud: 1. Viitorul Cobadin - 39p, 2. ITC - 36p, 3. AS Viişoara - 31p, 4. Cochirleni - 27p, 5. Negru Vodă - 27p, 6. Lumina - 26p, 7. Chirnogeni - 26p, 8. Independenţa - 17p, 9. Old Boys Cobadin - 14p, 10. Ostrov - 11p, 11. Adamclisi - 10p, 12. AS Bărăganu - 5p, 13. Flacăra Viişoara - 3p.
 
Sursa foto: Facebook (Dornik de Sport)

Ti-a placut articolul?

Comentarii