Acțiuni ale polițiștilor în municipiul Constanța. Zeci de sancțiuni și controale în trafic
Acțiuni ale polițiștilor în municipiul Constanța. Zeci de sancțiuni și controale în trafic
05 Apr, 2026 20:13
ZIUA de Constanta
191
Marime text
191
Marime text

Polițiștii din cadrul structurilor de ordine publică din municipiul Constanța au desfășurat mai multe acțiuni pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea climatului de siguranță publică, în urma cărora au fost legitimate sute de persoane, verificate zeci de autovehicule și aplicate sancțiuni contravenționale în valoare de mii de lei.
Comunicatul integral IPJ Constanța:
La data de 4 aprilie a.c., polițiști din cadrul Poliției municipiului Constanța – Serviciul Municipal de Ordine și Siguranță Publică au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii faptelor de antisociale și asigurării unui climat de ordine și liniște publică.
În urma activităților desfășurate au fost legitimate aproximativ 100 de persoane și au fost verificate peste 60 de autovehicule.
Ca urmare a neregulilor constatate, au fost aplicate 12 sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 4.000 de lei.
La data de 4 aprilie a.c., polițiști din cadrul Poliției municipiului Constanța – Secția 1 au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii faptelor de antisociale și asigurării unui climat de ordine și liniște publică.
În urma activităților desfășurate au fost legitimate peste 60 de persoane și au fost verificate aproximativ 30 de autovehicule.
Ca urmare a neregulilor constatate, au fost aplicate 10 sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 4.000 de lei.
La data de 4 aprilie a.c., polițiști din cadrul Poliției municipiului Constanța – Secția 2 au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii faptelor de antisociale și asigurării unui climat de ordine și liniște publică.
În urma activităților desfășurate au fost legitimate peste 40 de persoane și au fost verificate aproximativ 15 autovehicule.
Ca urmare a neregulilor constatate, au fost aplicate 9 sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 6.000 de lei.
Citește și:
Acțiuni ample ale polițiștilor în sudul județului Constanța! Sute de persoane legitimate și amenzi de peste 20.000 de lei
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi


