17:10 09 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul II a învins Înainte Modelu, într-un meci cu şapte goluri

06 Mar, 2021 14:43 2873 Marime text
  • Echipa călărăşeană a deschis scorul şi a condus la pauză.

Formațiile de fotbal din seria a III-a a Ligii a III-a FC Viitorul II și Înainte Modelu au disputat astăzi un meci de verificare.

Partida s-a desfășurat pe terenul formației călărășene și s-a încheiat cu succesul consistent al constănțenilor, după ce la pauză gazdele erau în avantaj.

Scorul final a fost 5-2 (0-1) pentru FC Viitorul II, jucătorii lui Constantin Fălină irosind și un penalty, prin Matiș (în minutul 16, când scorul era 0-0).

Au marcat: Ionuț Vasile (32), Codruț Anghel (75 - din penalty) / Robert Mustacă (51), Jad Mouaddib (62), Răzvan Matiș (73), Ștefan Bodișteanu (83) şi Răzvan Tănasă (85).

Au evoluat pentru FC Viitorul II (antrenor, Constantin Fălină): Stănciulescu (46 Șerban) - Georgescu (60 Voicu), Dănuleasa, Sîrbu, Grosu (60 Lazăr) - Mălăele (60 Tănasă), Buta (60 Mouaddib), Grameni - Bodișteanu, Mustacă, Matiș.

Campionatul Ligii a III-a se va relua pe 13 martie, FC Viitorul II urmând să evolueze pe terenul formației SC Popești Leordeni.

Sursa foto: FC Viitorul