07:15 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul a fost egalată în minutul 89 de Gaz Metan Mediaș, care juca în zece oameni

05 Dec, 2018 20:12 1773 Marime text
Meciul de fotbal Gaz Metan Mediaș - FC Viitorul, disputat în această seară, în etapa a 18-a a Ligii 1, s-a încheiat la egalitate, 2-2.

Pentru gazde au marcat Luchin (25 - autogol) și Yazalde (89), în vreme ce oaspeții au punctat prin Drăguș (31) și Houri (74).

Gaz Metan Mediaș a jucat în zece oameni din minutul 38, atunci când Marius Constantin a primit cartonașul roșu pentru o lovitură cu cotul în figură la Luchin.

FC Viitorul (manager tehnic, Gică Hagi) a jucat cu: V. Cojocaru - Lopes (46 Ciobanu), Luchin (46 Vl. Achim), V. Ghiță, De Nooijer - Artean, T. Băluță, Vînă - I. Hagi (cpt.), Voduț, Drăguș (69 Houri).

În clasament, FC Viitorul se află pe locul trei, cu 33 de puncte, iar în etapa viitoare, duminică, 9 decembrie, va juca tot în deplasare, cu FCSB, de la ora 20.00.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): FC Viitorul