13:39 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CS Victoria Cumpăna Medalii la Naționale pentru micile luptătoare. Clubul, pe locul întâi (GALERIE FOTO)

17 Oct, 2023 11:59 991 Marime text
 Imaginile au fost preluate de pe pagina de Facebook „Cumpăna News“.

Sportivele sectiei de lupte a CS Victoria Cumpăna, juniore 4 (categoria de vârstă Under-13), pregătite de Vasile Vicol, au obținut rezultate excelente la Campionatul Național, competiție care s-a desfăsurat la Călărasi.

Locul 1 - Alexia Gavrilă – cat. 29 kg
Locul 1 - Luiza Toroancă – cat. 32 kg (cele două nu au pierdut nici un punct și au câștigat înainte de termen)
Locul 2 - Teodora Moraru – cat. 56 kg
Locul 3 - Giulia Bălan – cat. 32 kg
Locul 3 - Lorelay Jinga – cat. 44 kg
Locul 3 - Bianca Mihai – cat. 65 kg
Locul 4 - Rebeca Cîrjaliu – cat. 65 kg
Locul 5 - Ailin Ali – cat. 40 kg.

Pe echipe, CS Victoria Cumpăna a ocupat loc întâi, din 40 de cluburi participante.

Sportul este un mod de viață la Cumpăna, iar sportivii CS “Victoria” Cumpăna se întrec pe sine cu fiecare participare la campionatele din țară, obținând tot mai multe medalii și trofee. Luptele sunt atestate ca fiind cel mai vechi sport din lume şi reprezintă unul dintre cele mai populare sporturi olimpice. Felicitări și mult succes la următoarele competiții!, este mesajul de pe pagina de Facebook „Cumpăna News“.

Primăria și Consiliul Local Cumpăna, premiere pentru sportivi ai secției de lupte de la CS Victoria Cumpăna (GALERIE FOTO)