Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
21:31 19 02 2020 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Constanţa Noi meciuri la Trofeul Liga Old-Boys şi la Trofeul Liga Ultra Old-Boys. Rezultate, marcatori şi clasamente (galerie foto)

ro

21 Jan, 2020 00:00 1538 Marime text
Trofeul Liga Old-Boys şi Trofeul Liga Ultra Old-Boys, competiţii fotbalistice rezervate veteranilor, şi-au reluat partidele, în Sala Sporturilor din Constanţa, odată cu noul an. La cea de-a doua întrecere evoluează jucători de peste 45 de ani.
 
Iată rezultatele ultimelor etape:
Voinţa Constanţa - Oportun Mangalia (Grupa D) 3-5. Au marcat: Ersin Arif, Cosmin Guşilă şi Marius Safta, respectiv Evelin Ivanov (3 goluri), Ianoş Toma şi Aurel Chelu.
 
Star Farul - Baricada Constanţa (Grupa D) 7-5. Au marcat: Tase Halep (3 goluri), Vasile Șicu, Stelian Carabaş, Raj Cărăuleanu şi Dorel Zaharia, respectiv Ionuţ Măgureanu (3 goluri), Marian Murgoci şi Petrică Deca.
 
Victoria Cumpăna - Perla Murfatlar (Grupa D) 1-5. Au marcat: Vasile Vida, respectiv: Daniel Piron (2 goluri), Claudiu Șoptelea, Marian Negulete şi Daniel Florea.
 
Macedonia Ovidiu - Liga Ofiţerilor (Grupa C) 5-1. Au marcat: Sergiu Dargate (2 goluri), Ion Iancu (2 goluri) şi Costel Petre, respectiv Silviu Bucur.
 
Voinţa Valu lui Traian - FC Lumina (Grupa C) 7-6. Au marcat: Gelu Hampu (4 goluri), Sandu Mihai, Cătălin Ilcu şi Marian Măciucă, respectiv Tiberius Mantea (3 goluri) şi Nicuşor Ivanov (3 goluri).
 
CS Agigea - FC Amicii (Grupa C) 1-3. Au marcat: Erdinci Cogali, respectiv Adrian Paşa, Claudiu Pârvulescu (autogol) şi Tase Grosu.
 
Săgeata Stejaru - CS Medgidia (Grupa B) 1-8. Au marcat: Enache Pilici, respectiv Tuncel Geafar (2 goluri), Lucian Calcan (3 goluri), Ionuţ Goreac,Teodor Țenea şi Marian Monea.
 
Asociaţia Macedonenilor din România - Olimpia Apă Canal (Grupa B) 6-2. Au marcat: Cristian Dobriţă (4 goluri), Marius Șuta şi Cornel Sandu, respectiv Valentin Buruiană şi Adrian Dragomir.
 
Atletic Club - CS Eforie (Grupa B) 2-1. Au marcat: Ciprian Bugeac şi Marian Gherghescu, respectiv Mustafa Ghiocan.
 
Agromaşina Imex Hârşova - NGM Inter Năvodari (Grupa A) 0-8. Au marcat: Cristian Ruci (3 goluri), Ionuţ Ochianu, Emilian Lazăr, Florin Tulcianu, Bogdan Tănase şi Mihai Burlacu.
 
VDT Construct - Inter Constanţa (Grupa A) 2-0. Au marcat: Marius Jalbă şi Ștefan Ciobanu.
 
FC Ziariştii - Obelisc Costineşti (Grupa A) 6-3. Au marcat: Alexandru Mitriş (4 goluri), Alexandru Negraru şi Mihai Striblea, respectiv: Ionuţ Potoşcă, Dumitru Covrig şi Ionel Gourman.
 
FC Amicii - Voinţa Valu lui Traian (Grupa C) 2-2. Au marcat: Bogdan Simion şi Tase Grosu, respectiv Mihai Sandu şi Lucian Galben.
 
CS Agigea - Liga Ofiţerilor (Grupa C) 3-2. Au marcat: Raul Corneanu (2 goluri) şi Sorin Zgodea, respectiv Marcel Maloş (2 goluri).
 
Macedonia Ovidiu - FC Lumina (Grupa C) 8-5. Au marcat: Sergiu Dargate (2 goluri), Cristian Pariza, Costel Petre (4 goluri) şi Florin Scupra, respectiv Cristian Poşircă, Denis Curtnazâr, Nicuşor Ivano (2 goluri) şi Costel Pupu (autogol).
 
CS Medgidia - AS Performer Năvodari (Grupa B Ultra) 3-2. Au marcat: Adrian Dancea (2 goluri) şi Cătălin Ilcu, respectv: Marius Axinciuc şi Nicolae Tudorici.
 
Socep Constanţa - Star Farul (Grupa A Ultra) 2-6. Au marcat: Mihai Iacob şi Ervin Omer, respective Gabriel Chelariu, Stelian Carabaş (2 goluri) şi Dorel Zaharia (3 goluri).
 
FC Constanţa - CS Mihail Kogălniceanu (Grupa A Ultra) 10-1. Au marcat Sorin Țeican (2 goluri), Cristi Șchiopu (2 goluri), Marius Niţă (4 goluri), Cosmin Paşcovici şi Adrian Biliboacă, respectiv Leonard Mazilu.
 
Perla Murfatlar - Star Farul (Grupa D) 0-7. Au marcat Ionuţ Florea (2 goluri), Dorel Zaharia (2 goluri), Vasile Șicu (2 goluri) şi Viorel Farcaş.
 
Victoria Cumpăna - Oportun Mangalia (Grupa D) 1-5. Au marcat: Marius Bucuroaia, respectiv Aurel Chelu, Cristian Petcu, Eugen Vlăduţ, Filip Șerban şi Evelin Ivanov.
 
Voinţa Constanţa - Baricada Constanţa (Grupa D) 0-5. Au marcat Ionuţ Măgureanu (4 goluri) şi Florin Bălan.
 
CS Eforie - Asociaţia Macedonenilor din România (Grupa B) 4-3. Au marcat Mustafa Ghiocan (2 goluri), Adrian Smarandache şi Marian Manea, respectiv: Adrian Biţică şi Marius Șuta (2 goluri).
 
Atletic Club - CS Medgidia (Grupa B) 1-0. A marcat Ciprian Bugeac.
 
Săgeata Stejaru - Olimpia Apă Canal (Grupa B) 6-3. Au marcat: Gheorghe Blacioti (3 goluri), Enache Pilici (2 goluri) şi Dimciu Anagnoste, respectiv Vasile Gheorghe, Ciutacu Adrian şi Petre Dragomir.
 
Comisia de organizare a Trofeului Liga Old-Boys Constanţa a decis următoarele: omologarea meciului CS Agigea - Macedonia Ovidiu (Grupa C) cu 0-3; suspendarea pentru o etapă a jucătorilor Erdinci Cogali, Bogdan Manolache şi Gabriel Chelariu (toţi, de la CS Agigea).
 
Clasamente:
 
Grupa A: 1. VDT Construct – 12p (+14), 2. Inter Constanţa – 9p (+9), 3. FC Ziariştii – 9p (0), 4. NGM Inter Năvodari – 6p (+10), 5. Agromaşina Imex Hârşova – 0p (-16), 6. Obelisc Costineşti – 0p (-17).
 
Grupa B: 1. Atletic Club – 12p (+7), 2. CS Medgidia – 7p (+9), 3. CS Eforie – 7p (+3), 4. Săgeata Stejaru – 6p (-1), 5. Asociaţia Macedonenilor din România – 3p (-7), 6. Olimpia Apă Canal – 0p (-10).
 
Grupa C: 1. Macedonia Ovidiu – 12p (+12), 2. FC Amicii – 7p (+8), 3. Voinţa Valu lui Traian – 7p (+2), 4. CS Agigea – 6p (0), 5. Liga Ofiţerilor – 3p (-6), 6. FC Lumina – 0p (-16).
 
Grupa D: 1. Star Farul – 12p (+21), 2. Baricada Constanţa – 9p (+7), 3. Oportun Mangalia – 9p (+2), 4. Perla Murfatlar – 3p (-6), 5. Victoria Cumpăna – 3p (-10), 6. Voinţa Constanţa – 0p (-14).
 
Sursa foto: Facebook (Trofeul Liga Old-Boys)
 
Citeşte şi:
 
Constanţa Stere Halep, tatăl Simonei Halep, joacă pentru Săgeata Stejaru la Trofeul Liga Ultra Old-Boys (galerie foto)

 
 
 
 
 
 
 
   
   
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii