Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
16:43 12 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Constanța Gimnaștii medaliați în finalele pe aparate la Campionatul Național de juniori III, nivelul 1 și 2 (GALERIE FOTO)

ro

09 Jun, 2024 10:31 615 Marime text
 
Regalul de gimnastică din Sala Sporturilor „Simona Amânar“ din Constanța a continuat cu finalele pe aparate ale juniorilor III, nivelul 1 și 2 - cei mai mici dintre sportivi (categorii de vârstă 8-9 ani şi 10-11 ani), care au fost recompensați cu medalii, diplome şi jucării.
 
Astfel, la Juniori III, Nivel 1, au câştigat titlurile de campioni naţionali Markus Jonathan Costea (CSM Cluj Napoca) - la sol, cal cu mânere şi paralele, Ianis Emilian Manta (CSS 1 Timişoara) - la inele, Victor Draşovean (CSM Cluj Napoca) - la sărituri şi Darius Dorobanţu (CSS Dinamo Bucureşti) - la bară fixă.
 
La Juniori III, Nivel 2, s-au impus Ştefan Dorobanţu (CSS Dinamo Bucureşti) - la sol, Darrin-Alexandru Boldojar (CSS Dinamo Bucureşti) - la cal, Rareş Petrache (CCS 1 Timișoara) - la inele, sărituri, Darius Emanuel Petre (CSA Steaua Bucureşti) - la paralele şi Eric- Ştefan Durbalău (CSM Corona Braşov) - la bară fixă.
 
Medaliaţi Juniori III, Nivel 1
 
Sol
1. Markus Jonathan Costea (CSM Cluj Napoca) - 13.700
2. Luca-Benaia Jivan (CSA Steaua Bucuresti) - 13.300
3. Luca-Ştefan Padvai (CSS Gloria Arad) - 13.200
 
Cal
1. Markus Jonathan Costea (CSM Cluj Napoca) - 13.333
2. Darius Dorobantu (CSS Dinamo Bucuresti) - 13.067
3. Luca-Benaia Jivan (CSA Steaua Bucuresti) - 13.000
 
Inele
1. Ianis Emilian Manta (CSS 1 Timisoara) - 13.700
2. Markus Jonathan Costea (CSM Cluj Napoca) - 13.333
3. Victor Draşovean (CSM Cluj Napoca) - 13.200
 
Sărituri
1. Victor Draşovean (CSM Cluj Napoca) - 13.967
2. Sahsa-Victor Curutiu (CSS Lugoj - 13.950
3. Ianis Emilian Manta (CSS 1 Timisoara) - 13.934
 
Paralele
1. Markus Jonathan Costea (CSM Cluj Napoca) - 13.833
2. Daniel Bebe Petre (CSA Steaua Bucuresti) - 13.567
3. Stefan Stoian (CSA Steaua Bucuresti) - 13.433
 
Bară fixă
1. Darius Dorobanţu (CSS Dinamo Bucuresti) - 13.300
2. Sahsa-Victor Curutiu (CSS Lugoj) - 13.167
2. Luca-Ştefan Padvai (CSS Gloria Arad) - 13.167
 
Medaliaţi Juniori III, Nivel 2
 
Sol
1. Ştefan Dorobanţu (CSS Dinamo Bucuresti) - 13.833
2. Eric-Ştefan Durbalău (CSM Corona Brasov) - 13.633
3. Darrin-Alexandru Boldojar (CSS Dinamo Bucuresti) - 13.567
 
Cal cu mânere
1. Darrin-Alexandru Boldojar (CSS Dinamo Bucuresti) - 13.900
2. Darius Emanuel Petre (CSA Steaua Bucuresti) - 13.800
3. David-Gabriel Maican (CSS Lugoj) - 13.700
 
Inele
1. Rareş Petrache (CSS 1 Timişoara) - 13.867
2. Călin Ciobanu (CSS 1 Timişoara) - 13.700
3. Darius Emanuel Petre (CSA Steaua Bucuresti) - 13.467
 
Sărituri
1. Rareş Petrache (CSS 1 Timişoara) - 14.067
2. Eric-Ştefan Durbalău (CSM Corona Brasov) - 14.017
3. Ştefan Dorobanţu (CSS Dinamo Bucuresti) - 13.984
 
Paralele
1. Darius Emanuel Petre (CSA Steaua Bucuresti) - 14.300
1. Eric-Ştefan Durbalău (CSM Corona Brasov) - 14.300
3. Rareş Petrache (CSS 1 Timişoara) - 14.133
 
Bară fixă
1. Eric- Ştefan Durbalău (CSM Corona Brasov) - 13.867
2. Rareş Petrache (CSS 1 Timişoara) - 13.500
3. Ştefan Dorobanţu (CSS Dinamo Bucuresti) - 13.367.
 
Duminică, 9 iunie 2024, se dispută Campionatul Național de gimnastică pentru toți și concurs national de gimnastică acrobatică.
 
Programul este următorul:
 
Ora 13.00 - Festivitate de deschidere
Ora 13.15 - Concurs Gimnastică pentru Toți
Ora 16.30 - Concurs Gimnastică Acrobatică
Ora 19.00 - Premierea participanților.
 
Sursa foto: Facebook (Federația Română de Gimnastică)
 
Citește și:

 
Regal al gimnasticii românești la Sala Sporturilor „Simona Amânar“ din Constanța (GALERIE FOTO)
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii