13:05 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschetbalistele de la Phoenix CSU Simona Halep, victorie cu 123-40 cu Rookies Oradea

13 Dec, 2020 15:46 2510 Marime text

• O nouă victorie în Liga Națională de baschet feminin pentru Phoenix CSU Simona Halep.
În etapa a șaptea a campionatului, disputată în turneul de la Satu Mare, formația de pe litoral s-a duelat cu Rookies Oradea, de care a trecut cu un scor fluviu, 123-40, la pauză 61-21.

Pe sferturi, scorul în confruntarea Constanța - Oradea a fost 32-10, 29-11, 33-10, 29-9.

Pentru Phoenix CSU Simona Halep au marcat A. McDonald - 38p, B. Voica-Nagy - 17p, D. Fota - 17p, , D. Davis Stewart - 16p, N. Mititelu - 11p, J. Hawkins - 9p, D. Vați - 7p, A. Beldian - 5p și A. Robotin Auier - 3p.

Punem punct astăzi celui de-al treilea turneu al Ligii Naționale de baschet feminin cu o partidă în care pormin cu prima șansă la victorie și în care nu ar trebui să întâmpinăm dificultăți.

Cu toate acestea ne vom trata cu maximă seriozitate adversarul pentru a nu avea parte de surprize neplăcute.

Pe lângă victorie, scopurile principale sunt de a ne crește calitatea jocului și de a ne pune în valoare relațiile de joc, aspecte la care încă avem de suferit din cauza lipsei meciurilor de pregătire din timpul pandemiei, a fost mesajul echipei constănțene dinaintea partidei.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Phoenix CSU Simona Halep)