15:51 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Academia Hagi 2011, victorie la scor în amicalul cu Dobrudja Dobrici

19 Nov, 2023 08:17 882 Marime text

Formațiile de juniori născuți în anul 2011 (fotbaliști Under-13) ale Academiei Hagi și clubului bulgar Dobrudja Dobrici au susținut un meci de verificare în Complexul Academiei Hagi, de la Ovidiu.

Partida a fost câștigată net de jucătorii pregătiți de Bogdan Ciocănel, care s-au impus cu 8-0 (3-0).

Au marcat: Eduard Cîmpianu 2, Luca Graure, Cristian Murguleț, David Brătianu, Ianis Mela, Luca Buică și David Călin.

S-au jucat două reprize a câte 25 de minute.

Academia Hagi 2011 a început meciul în formula: Mircea - Grasu, Vochin, Răduca, Mela - .Buică, Cîmpianu, Călin - Nica, Graure, Brătianu. Au mai jucat: M. Pătru - Murguleț, Dajiu, Cioangă, Kabtour, Coman și Michiu.

În partida dintre România Under-21 și Albania Under-21, din preliminariile EURO 2025, grupa E, meci jucat pe stadionul Giulești și câștigat de tricolori cu 5-0, și-au pus amprenta și jucătorii Farului Constanța, campioana României.

Adrian Mazilu, Dina Grameni și Louis Munteanu au fost titular, Louis purtând și banderola de căpitan.

El a marcat din penalty, pentru 1-0, în minutul 7, și a oferit și o pasă de gol. A evoluat 71 de minute. Dina Grameni a înscris un gol spectaculos, în minutul 55. Mijlocașul farist a fost integralist. Adrian Mazilu a jucat până în minutul 71.

Sursa foto: Academia Hagi

Academia Hagi, campioană, cu două echipe, la „Cupa Juniorului 2023“ (GALERIE FOTO)