00:44 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal/Liga I Brasovul s-a impiedicat la Galati

02 Oct, 2009 22:28 990 Marime text

Oţelul Galaţi a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul jucat astăzi cu FC Braşov, în deschiderea etapei a 9-a din Liga I. FC Braşov, a contabilizat cel de-al treilea meci consecutiv fără victorie, după înfrângerea de la Cluj şi remiza cu Steaua, deşi a deschis scorul în minutul 35 atunci când Voicu a înscris cu un şut plasat, după o centrare în faţa porţii a lui Sburlea. Gazdele au revenit în atac şi îmediat după pauză, în minutul 49, Giurgiu a trimis balonul în poarta lui Coman, după o greşeală gravă a lui Abrudan, care s-a încurcat şi nu a reuşit să respingă.

Gălăţenii au mai ratat trei oportunităţi imense de a marca în minutul 16, atunci Giurgiu a pătruns rapid în careul braşovenilor, dar şutul său a fost blocat în ultimul moment de Abrudan, în minutul 29, când Coman a salvat spectaculosun şut al lui Neagu şi în minutul 59, când Sălăgean a fost la un pas de a înscrie, după un şut trimis direct, pe lângă poarta lui Coman.