02:14 11 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal (CM) Un american si-a ucis fiica pentru ca plangea in timpul meciului

29 Jun, 2010 19:01 1373 Marime text

Un american a fost arestat, luni, în Texas, după ce şi-a ucis fiica vitregă, în vârstă de doi ani, deoarece plângea în timpul partidei de fotbal SUA - Ghana, scor 1-2 după prelungiri, din optimile de finală ale Cupei Mondiale din Africa de Sud, informează Gazzetta dello Sport citată de Mediafax.

Americanul, în vârstă de 27 de ani, a spus că şi-a lovit fiica vitregă cu pumnul deoarece plânsul ei îi distrăgea atenţa de la meci. Reprezentativa Statelor Unite ale Americii a ratat, sâmbătă, calificarea în sferturile de finală ale Cupei Mondiale din Africa de Sud după înfrângerea, scor 1-2 după prelungiri, suferită în meciul cu naţionala Ghanei.

Decesul copilei este ultimul dintr-o serie de incidente care au avut legătură cu desfăşurarea Cupei Mondiale, oficial peste 10 persoane decedând în urma unor dispute domestice legate de CM.