A fost activat Planul Roșu de Intervenție în urma unui accident rutier între un microbuz și un autoturism, în Dâmbovița
A fost activat Planul Roșu de Intervenție în urma unui accident rutier între un microbuz și un autoturism,
03 May, 2025 10:08
ZIUA de Constanta
759
Marime text



Un accident rutier grav a avut loc sâmbătă dimineața, 3 mai 2025, pe Drumul Național 71, în localitatea Bâldana, județul Dâmbovița. Un microbuz de transport persoane a intrat în coliziune cu un autoturism, iar în urma impactului, cinci persoane au fost rănite.
Potrivit ISU Dâmbovița, 13 persoane au fost implicate în accidentul rutier. Autoritățile au activat Planul Roșu de Intervenție, având în vedere numărul mare de persoane implicate.
La locul accidentului au intervenit mai multe autospeciale pentru a acorda primul ajutor.
Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cum s-a produs exact accidentul.
Citește și:
Un șofer beat a provocat un accident rutier în Portul Constanța, iar doi minori au fost prinși conducând ATV-uri fără permis
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii